Yeni iPhone Modellerinin Kutusundan AirPods Çıkabilir.!

0
366
AirPods 678 x 452
AirPods 678 x 452

Apple‘ın efsanevi kulaklık modeli AirPods, artık telefon kutularının içinden çıkabilir.

Apple‘ın yıllardır geliştirmiş olduğu kablosuz kulaklık modeli AirPods’lar hakkında yeni bir iddia ortaya atıldı. Söylentilere göre Apple’ın kablosuz kulaklık modeli AirPods artık satın aldığınız bir iPhone modelinin kutusunun içinden çıkacak. Yani standart olarak verilen kablosuz kulaklıklar olmayacak, bir iPhone satın aldığınızda direkt olarak AirPods’a sahip olabileceksiniz.

iPhone akıllı telefonları için bir dönüşüm söz konusu. Telefonların özelliklerinin belli bir seviyeye geldiği görülüyor. iPhone 11 akıllı telefon modellerinde de aynı durum geçerli olmuştu. Telefon özellikle kamera kısmında önemli değişikliklerle geldi. Seride ilk defa üçlü arka kamera kullanıldı. Bunun dışında sonundan çok eleştirilen kutu içeriği için de düzenlemeler yapıldığını gördük. Kutu içeriği konusunda da zenginleştirme sunulduğunu görmekteyiz. Ana model için değil ancak iPhone 11 Pro modelleri için kutudan hızlı şarj adaptörü çıkıyor.

En azından bu konuda bir düzenleme yapacağı söylenen Apple’ın kablosuz kulaklık modellerini de kutuya dahil etmesinin söz konusu olacağı ortaya çıktı.

iPhone 12 ile Kutu Zenginleştirilecek

DigiTimes tarafından paylaşılan habere göre, Apple kullanıcılara daha şirin gözükmek adına yeni akıllı telefon modellerinde kutu içeriğini de zenginleştirecek. Bu noktada ilk yapılacak işlemin iPhone 12 kutularına AirPods eklemek olacağı söyleniyor.

Markanın en çok satan ürünleri arasına giren AirPods Pro kulaklık modellerinin gördüğü ilgiden memnun olan Apple’ın, hem kulaklıklarını biraz daha yaygınlaştırmak hem de kullanıcıların gönlünü kazanmak adına artık EarPods kulaklık modellerinin yerine kutuda AirPods kulaklıklarına yer verecek.

Kesin olarak markanın bu yönde bir karar alıp almayacağı bilinmiyor. Fakat böyle bir karar alınması durumunda fiyatlar kısmında değişiklikler yaşanabilir. Kulaklığın fiyatının doğrudan telefonun fiyatına eklenmesi söz konusu olmayacak ancak bir fiyat farkının olması söz konusu olabilir.

Hatta bunun bir paket olarak da sunulduğunu görebiliriz. İsteyen kullanıcıların içerisinde kulaklık bulunan modelleri tercih etmesi söz konusu olabilir. Beklenti Apple’ın bunun için herhangi bir fiyat farkı almaması.

Söylentilere göre Apple’ın yeni tanıtacağı iPhone 12,iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max modellerinin kutularının içerisinde birer adet AirPods bulunacak. Bu sebeple kablolu kulaklıklar yer almayacak. Bilgi ne kadar doğru bilinmez. Ancak Apple’ın böyle birşey yapması birçok kullanıcı tarafından takdir edilecektir. Tabii satışları da artıracaktır. Ancak Apple’ın ekleyeceği AirPods’ların ücretini cihazın fiyatına yansıtması büyük bir ihtimal.

Tabii Apple her ne olursa olsun böyle bir hareket ile kullanıcıların ve diğer firmaların dikkatini çekecek. Bu da rakip olduğu Samsung, Huawei ve Xiaomi gibi şirketleri bu konuda harekete geçirebilir. Bakalım önümüzdeki dönemde yeni telefonların kutularının içerisinde kablosuz kulaklıklar yer alacak mı?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz