kullanıcılarına müjdeli bir haberimiz var. Yakın zaman içerisinde yayınlanacak olan güncellemesi ile birlikte, bilgisayarların hızının artırılacağı müjdelendi.

Bildiğiniz üzere 2018’in ilk saatlerinde Spectre ve Meltdown krizi gündeme bomba gibi düşmüştü. Yaşanılan bir dizi can sıkıcı sorunların ardından yayınlanan yazılım güncellemeleri ile Spectre ve Meltdown sorunu ortadan kaldırılmıştı. Ancak yayınlanan güncellemeler ile birlikte her ne kadar bilgisayarları güvenli hale getirse de, işlemcilerin tam kapasite ile kullanılmasını engellemişti

Her ne kadar Spectre ve Meltdown sorunları yazılım güncellemesi ile birlikte ortadan kalksa da, bilgisayarların performansında ciddi bir düşüş yaşanmıştı.

Windows 10 güncelleme

Performans düşüşünün ardından birçok kullanıcıdan gelen şikayetleri değerlendiren , ilerleyen günlerde yayınlayacağı Windows 10 güncellemesi ile birlikte bilgisayarların hızını yüzde 20 ila yüzde 30 arasında artıracağını müjdeledi.

Yaşanan performans düşüşünü ortadan kaldıracak olan Microsoft, kullanıcıların daha iyi bir Windows deneyimi yaşaması adına, her türlü şikayeti göz ardı etmeden, çalışmalarına devam ediyor.

Neler yaşanmıştı?

Teknoloji dünyası 2018’in ilk ışıklarına Spectre ve Meltdown güvenlik açıkları ile uyanmıştı. Piyasadaki neredeyse tüm işlemcileri etkileyen bu güvenlik açığının ortaya çıkmasının ardından; , , Microsoft ve  gibi dev isimler güncellemeler yayınlamış ve nispeten bu açıkları kapatmışlardı.

Güvenlik yaması ile performansı %20’ye varan kayıp yaşayan işlemcilere bu güncellemenin yüklenmesi şiddetle tavsiye edilmişti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here