WhatsApp geri adım atmıyor: Uyarı mesajı yayınlayacağız

0
261

WhatsApp tarafından tepki çeken zorunlu güncelleme kararı ile ilgili yeni bir açıklama yapıldı. Facebook’un bünyesinde bulunan mesajlaşma platformu WhatsApp, kullanıcıları için gizlilik politikasına ilişkin zorunlu güncellemeyle ilgili daha fazla detayın yer alacağı bir uyarı mesajı yayımlayacağını bildirdi.

WhatsApp geri adım atmıyor: Uyarı mesajı yayınlayacağız - 1

Sosyal medya devi Facebook’un bünyesinde bulunan mesajlaşma platformu WhatsApp’ın  zorunlun güncelleme kararının yankıları sürüyor.

WhatsApp geri adım atmıyor: Uyarı mesajı yayınlayacağız - 2

Dikte ettiği değişiklik sonrası kullanıcı sayısı hızla azalan WhatsApp tepki çeken güncelleme kararı ile ilgili yeni bir açıklama yayınladı.

WhatsApp geri adım atmıyor: Uyarı mesajı yayınlayacağız - 3

WhatsApp, ‘Güncellememiz Hakkında Daha Fazla Bilgi’ başlığıyla paylaştığı yazıda “WhatsApp’ı  kullanmaya devam edebilmeleri için bu güncellemeleri inceleyip kabul etmelerini kullanıcılara hatırlatmaya başlayacağız” denildi.

WhatsApp geri adım atmıyor: Uyarı mesajı yayınlayacağız - 4

Söz konusu yazıda “Daha önce bu güncelleme hakkında çok fazla sayıda yanlış bilgiyle karşılaştık” ifadelerine yer veren WhatsApp, yanlış anlaşılmaları gidermek için yoğun bir şekilde çalışmaya devam edildiğinin altını çizdi.

WhatsApp geri adım atmıyor: Uyarı mesajı yayınlayacağız - 5

WhatsApp’ın resmi blog sitesi üzerinden yayınlanan bu yazı WhatsApp’ın gelen tüm tepkilere rağmen geri adım atmayacağı yönünde yorumlandı.

WhatsApp geri adım atmıyor: Uyarı mesajı yayınlayacağız - 6

Facebook’un bünyesinde bulunan mesajlaşma platformu WhatsApp, gelen tepkiler sonrası 15 Ocak’ta söz konusu yeni şartları 8 Şubat’tan 15 Mayıs’a ötelediğini duyurmuştu.

WhatsApp geri adım atmıyor: Uyarı mesajı yayınlayacağız - 7

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de tepkilere neden olan WhatsApp’ın yeni gizlilik sözleşmesi için Rekabet Kurulu harekete geçmiş, kuruldan yapılan açıklamada Facebook ve WhatsApp  hakkında resmen soruşturma başlatıldığı duyurulmuştu.

WhatsApp geri adım atmıyor: Uyarı mesajı yayınlayacağız - 8

Rekabet Kurulu ayrıca WhatsApp’la veri paylaşımı zorunluluğunun durdurulduğu bildirilmişti.

WhatsApp geri adım atmıyor: Uyarı mesajı yayınlayacağız - 9

Rekabet Kurulu’nun internet sitesinde yer alan yazıda söz konusu verilerin Facebook’un faaliyet gösterdiği diğer pazarlarda kullanılmasının ve bunun WhatsApp kullanımı için zorunlu tutulmasının 4054 sayılı Kanun kapsamında yol açtığı endişeler de sıralanmıştı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz