Twitter iOS Kullanıcılarına Sevindiren Haber

0
89

iOS kullanıcıları kısa süre önce ’ı güncellemişti. Bu güncelleme ile birlikte iyileştirme beklenirken, bir hata da kullanıcıların canını sıkmaya başladı. Twitter iOS güncellemesi ile kullanıcıların şikayet etmeye başladığı hata hızlıca düzeltildi.

Twitter iOS güncellemesi kullanıcıları sevindirdi

Yeni Twitter güncellemesini yükleyen iOS kullanıcıları, otomatik yenileme ile ilgili bir sorun olduğunu tespit etti. Ortaya çıkan hata nedeniyle ana sayfa rastgele olarak yenilenmeye başladı. Bu da kullanıcıların uygulama deneyimini olumsuz etkiledi. Twitter iOS hatasını farkında olduğunu açıklamasının hemen ardından yeni güncelleme ile hatasını düzeltti.

Hatayı yaşayan kullanıcıların, Twitter’ı 8.1.5 sürümüne güncellemesi gerekiyor. Güncellemeyi indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Yeni güncelleme ile birlikte artık Twitter, ana sayfayı otomatik olarak yenilemiyor. Böylece kullanıcılar okudukları tweetin zamansız ve beklenmedik bir şekilde ortadan kaybolması gibi bir sorun yaşamıyor.

Twitter, kendi kullanıcı kitlesini yavaş da olsa büyüterek yoluna devam ediyor. Özellikle mobilde kullanılan servis, burada kullanıcılarını sevindirecek bir müjde veriyor. Söylendiği kadarıyla şimdiye kadar iOS tarafında yer alan tamamen siyah koyu mod seçeneği, sonunda tarafına da geliyor. tarafında şu an da bir koyu mod seçeneği aktif olarak bulunuyor. Ancak burada “koyu mavi” renk kullanılıyor. “Lights Out” isimli yeni seçenek ise arayüzü tamamen siyah hale getiriyor. Bu sayede OLED / AMOLED ekranlı cihazlarda enerji tasarrufu sağlanabiliyor. Biliyorsunuz bu ekranlar siyah üretmek için enerji harcamıyor, bunu pikselleri tamamen kapatarak yerine getiriyor. Koyu modun pil ömrüne ne kadar olumlu etkide bulunduğunu aşağıdaki haberimizde görebilirsiniz.

Eğer bu sorundan siz de şikayetçiyseniz, uygulamayı hızlı bir şekilde güncellemeyi ihmal etmeyin.