Türk Silahlı Kuvvetleri’nden PUBG Mobile uyarısı!

0
151

Milyonlarca oyuncu tarafından sevilerek oynanan  için Türk Silahlı Kuvvetleri bugün önemli bir uyarı yazısı yayınladı. Türk Silahlı Kuvvetleriyayınlamış yazıda askerleri YPG/PKK’lı teröristlerin istihbarat çalışmalarına karşı uyardı.

Mobile

Son dönemlerin en popüler oyunlarından olan PUBG Mobile üzerinden bildiğiniz üzere, oyundaki diğer kişilerle hem yazılı hemde sesli olarak iletişim kurulabiliyor. Söz konusu bu durum hakkında TSK, askerlere önemli bir uyarıda bulundu.

TSK’nın uyarısına göre teröristlerin, PUBG Mobile üzerinden askerlerden istihbarat elde etmeye çalıştığı ortaya çıktı.

Aktarılan bilgilere göre, teröristlerin PUBG üzerinden askerleri arkadaş olarak da ekleyebildiği de özellikle vurgulanıyor. Hal böyle olunca da TSK, askerleri içi iletişimde daha dikkatli olmaları konusunda uyardı.

Bildiğiniz üzere, Türk Silahlı Kuvvetleri‘nde er veya erbaşlar herhangi bir istihbarat sızıntısı olmaması adına akıllı telefon kullanmaları tamamen yasak. Bunun yerine Mehmetçik kışlada belirli saatlerde ve koşullarda, basit özelliklere sahip telefonları kullanabiliyor.

Telefonların içerisinde de sadece AskerCell hatlarına yer verilebiliyor. Söz konusuAskerCell hattına ise toplamda yedi adet numara kaydedilebiliyor.

Peki, siz bu durum hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu ile ilgili düşüncelerinizi hemen aşağıda yer alan yorum kısmından aktarabilirsiniz.