Sonunda! iOS 12.1.4 güncellemesi yayınlandı

0
124

Sonunda!

’ların grup ile izinsiz dinlenme açığı nihayet kapatıldı. Güvenliğiniz için güncellemesini mutlaka yüklemenizi tavsiye ediyoruz. İşte güncellemenin detayları.

Apple, 12.1 güncellemesi ile bildiğiniz gibi grup FaceTime özelliğini cihazlarında aktif etmişti. Ancak geçtiğimiz haftalarda yayınlanan 12.1.3 güncellemesi ile grup FaceTime’da inanılmaz büyük bir açığı saptanmıştı. 3 yaşındaki çocuğun bile kolayca yapabileceği bu açığından dolayı iPhone’lar izinsiz dinlenebiliyordu.
Cupertinolu firma bu hatanın ortaya çıkmasının ardından grup FaceTime servisini devredışı bırakmış ve güvenlik açığını kökten kapatmıştı. Firma bugün bu özelliği tekrar kullanıma sunmak ve güvenlik açığını iOS’te kapatmak için iOS güncellemesini yayınladı.

Yaklaşık olarak 90 MB büyüklüğündeki bu direkt olarak FaceTime açığını kapatıyor. Apple’ın yüklenmesini şiddetle tavsiye ettiği güncellemeyi; Ayarlar ≥ Genel ≥ Yazılım bölümünden yükleyebilirsiniz.

Eğer iPhone’unuzun dinlenmesini istiyorsanız bu güncellemeyi mutlaka yüklemelisiniz. Son olarak Apple’ın grup FaceTime servisini aktif ettiğini bu yüzden iOS 12.1.3 sürümünde kalanların hala risk altında olduğunu belirtelim.

Güncellemeyi alan modeller

iPhone XS
iPhone XS Max
iPhone XR
iPhone X
iPhone 8
iPhone 8 Plus
iPhone 
iPhone 7 Plus
iPhone 6s
iPhone 6s Plus
iPhone 6
iPhone 6 Plus
iPhone SE
iPhone 5s
12.9 inç iPad Pro (3. nesil)
12.9 inç iPad Pro (2. nesil)
12.9 inç iPad Pro (1. nesil)
11 inç iPad Pro
.5 inç iPad Pro
9.7 inç iPad Pro
iPad (6. nesil)
iPad (5. nesil)
iPad Air 2
iPad Air
iPad mini 4
iPad mini 3
iPad mini 2
iPod touch (6. nesil)