Samsung Galaxy S10 özellikleri netleşiyor!

0
151

20 Şubat’ta, San Fransisco’da tanıtılacak olan netleşmeye devam ediyor. Kısa bir süre kalmasının ardından, bugün yeni sızıntılar ile Galaxy S10 ailesi karşımızda!

sızdırılmaya devam ediyor!

Samsung Galaxy S10 hakkında birçok çelişkili söylenti çıktı. Ancak 20 Şubat’ta nasıl bir cihazın bizi beklediği tam anlamıyla netleşmeye başladı.

Özelliklere bakacak olursak, Galaxy S10 Plus, çift ön kamera kurulumu ile en çok dikkat çeken model olması bekleniyor. Kameraların diyafram aralıkları gibi özellikler henüz ortaya çıkmasa da üst düzey bir çekim performansı beklentisi içindeyiz.

Samsung Galaxy S10 özellikleri netleşiyor! SDN-1

Galaxy S10 Plus 6.4 inç bir ekran boyutu ve 4000 mAh batarya, Galaxy S10 6.1 inç ekran boyutu ve 3500 mAh batarya ve S10 Lite modeli ise 5.8 inç ekran boyutu ve 3100 mAh bataryaya sahip olacak. Galaxy S10 ve S10 Plus ultrasonik parmak izi okuyucusuna sahip olacak. Siyah, beyaz, mavi ve yeşil renk seçenekleri ile geniş bir renk skalası sunacak.

Galaxy S10 Lite modeli ise ultrasonik parmak izi okuyucusuna sahip olmayacak. Samsung’un geçmiş modellerinde arka tarafta konumlandırılan parmak izi tarayıcısına sahip olarak karşımıza çıkacak. Bununla birlikte sadece Lite modelinin sarı renk seçeneğine de sahip olması bekleniyor.

İşlemci tarafında ise cihazlarda Qualcomm’un Snapdragon 855 işlemcisi kullanılması bekleniyor. Galaxy S10 Plus 12 GB, S10 8 GB ve S10 Lite’ın da 6 GB RAM ile sunulacağı sızıntılar arasında. Son olarak Galaxy S10 Plus ve S10 için 1 TB hafıza seçeneğinin de olması bekleniyor.

Uygun fiyatlı Samsung Galaxy S10 Lite nasıl görünecek?
Samsung Galaxy S10 ailesinin uygun fiyatlı modeli Galaxy S10 Lite, tasarımsal olarak netleşmeye devam ediyor. Model gayet güzel görünecek gibi görünüyor. Galaxy S10 ailesi dört farklı modelden oluşuyor. İşte bu ailenin en altında yer alacak Samsung Galaxy S10 Lite, Ice Universe’in paylaştığı ekran koruyucusu ve taslak tasarıma göre gayet güzel bir tasarımla geliyor. Ailenin diğer üyeleri gibi kavisli değil düz ekran üzerine kurulan telefon, parmak izi sensörünü yan tarafında taşıyor. Ekrana entegre tek ön kamera ve çift arka kamera ile gelen telefon, simetrik çerçeveleriyle oldukça dikkat çekecek gibi duruyor. Orta üst modelleri zora sokacak denilen Samsung Galaxy S10 Lite, en az normal S10 ve S10+ kadar çok merak ediliyor. Ekran deliğine sahip AMOLED ekranlı nadir modellerden olacak Galaxy S10 ailesi, 2019’un ilk çeyreğinde raflardaki yerini alıyor.