Ne zaman Samsung Galaxy S8 2017 yılında başlatılan, bu bir yol kurdu Samsunghala ile 2019 yılında takip ediyor Galaxy S10 . Büyük ve küçük boyutlarda inerken, aldığınız tüm o lüks ekranlar nedeniyle her zaman artı modele çekildik.

Diğer markaların aksine, Samsung Galaxy S telefonlarının onuncu yılında bile yönünü kökten değiştirmedi . İPhone aksine, hareketli çok farklı iPhone 8 için iPhone X Huawei agresif P ve Mate modelleri ile kendisi kurmuştur ederken,.

Öyleyse Samsung bunu yıllar önce doğruladı mı, yoksa Samsung biraz mı… samsung?

Kaliteli tasarım

 • 157.6 x 74.1 x 7.8 mm, 175 g
 • IP68 su ve toza dayanıklı
 • 3.5mm kulaklık girişi
 • Seramik Siyah, Seramik Beyaz, Prizma Yeşil, Prizma Beyaz, Prizma Siyah ve Prizma Mavi

Huawei gibi rakipler göze çarpmak için süslü renkleri zorlarken, Samsung oldukça kısıtlı. Galaxy S10e genç güç katmak için canlı sarısıyla alır, ama burada Galaxy S10 en Prizma iken muhtemelen en ilginç. Derinlik ve parlaklık var, etrafta dolaştıkça sedefli bir biçimde yansıyor, rakiplerin coşkusu olmadan . Bazen beyaz, bazen yeşil, her zaman harika görünüyor.

CEP-TÜYSÜZSamsung galaxy s10 artı inceleme görüntü 4

Arkadaki üç kameranın çalıştırılması, bir Siberman’ın gözleri gibi atlıyor, kamera birimleri büyüdükçe telefonun arkasında daha fazla emlak edindiklerini ve telefonun nerede durduğu sorusunu yalvarıyor. . Yine de, genel olarak daha temiz bir görünüm için parmak izi tarayıcı – şimdi ekranın altında oturuyor .

Bu parmak izi tarayıcısı ultrasonik çeşitliliktedir ve daha önce gördüğümüz optik ekran tarayıcılarını daha çok yönlü kılar; Islak veya kirli parmaklarınız olduğunda daha hızlı, daha güvenilir ve kilidi açılarak Huawei veya OnePlus’tan biraz daha gelişmiş . 

Ön çerçevelerde sadece bu ekranın kenarlarının eğrileri boyunca değil, Samsung’un Infinity-O olarak adlandırdığı yeni bir yaklaşımla dayak yendi. Ekranda ön kameralar için bir kesinti var ve çirkin bir çentikleme ihtiyacını önlüyor.

CEP-TÜYSÜZSamsung galaxy s10 artı inceleme görüntü 16

Pixel 3 XL’in yanında otururken, Google’ın telefonu ilkel görünüyor, Samsung ise bilinen çizgileri en son teknolojiyle harmanlamayı başarıyor. Galaxy S9 çentikten kaçtı ve biz Infinity-O’nun sebep olduğunu tahmin ediyoruz – daha iyisini yapabileceğini biliyordu. Belki de Samsung başından beri haklıydı.

Infinity-O ekranına merhaba deyin

 • 6,4 inç, Dinamik AMOLED, 3040 x 1440 piksel, 522 ppi
 • 19: 9 en boy oranı
 • HDR 10+ 

Samsung’un piyasadaki en iyi ekranlardan bazılarına sahip olduğu kabul ediliyor. Herkes OLED hakkında bağırıyor – Apple’dan AMOLED ekranları ile övünen düşük fiyatlı markalara.

Samsung Galaxy S10 + ‘deki ekran harika. Samsung bazen aşırı canlılıkla tanınıyordu ve hala istediğin buysa hala canlı bir seçenek var, ancak işler önceki yıllarda yaptıklarından daha doğal görünüyor ve birinci sınıf bir ekran ortaya çıkarıyor. 

6,4 inç boşluğa sahip olan Samsung, inanılmaz derecede keskin olan 3040 x 1440 piksel çözünürlüğünde 522 ppi’ye sahip. Ancak varsayılan olarak 2280 x 1080 piksel – çoğu uygun fiyatlı rakiplerin kullandığı FHD + çözünürlüğü – pil tasarrufu için ve çoğu durumda, muhtemelen her zaman bu ayrıntı seviyesine ihtiyaç duymuyorsunuz.

CEP-TÜYSÜZSamsung galaxy s10 artı inceleme görüntüsü 18

Samsung’un sunduğu şey etkileyici parlaklık, polarize güneş gözlükleriyle sorun değil ve HDR10 + desteği – bunu sunan ilk telefon. Mobil HDR10 + içeriği var mı? Bulduğumuzdan değil, bu yüzden şu an için çok fazla bir kazanç. 

Çerçeve geri çekildiğinde, Galaxy S10 +, yalnızca boyutundan dolayı kazayla dokunma riskini arttırıyor. Uzamayı azaltmak için çeşitli yazılım öğeleri vardır, ancak daha düz bir ekranla karşılaştırıldığında, bu dokunuşlar deneyimimizde daha belirgindir ve bazen istemediğiniz bazı klavye harflerine basabilirsiniz. 

Kenarlar bazı özellikler sağlasa da – örneğin kenar ekran panelleri – içerik kenarlardan yuvarlanırsa daha az kullanışlı olduğunu görebilirsiniz. Estetik için harika, ancak en uç noktadaki bir şeye dokunmanız gerekirse, daha az erişilebilir.

CEP-TÜYSÜZSamsung galaxy s10 artı inceleme görüntüsü 1

Sonunda bu ön kamera. Bunun ekran üzerinde gerçekten bir etkisi yok. Üstteki durum çubuğunun bir bölümünü yer, böylece pil ve bağlantı simgeleri merkeze doğru kayar, ancak uygulamalarda ekran varsayılan olarak kameraları içeren siyah bir çubuğa döner.

Bu aslında telefonların çentiklerle nasıl başa çıktığı ile aynıdır: içeriğinizde çentik olmadığından emin olmak için yazılım kullanıyorlar. Kuşkusuz, tüm üreticiler bu kadar kusursuz bir şekilde uygulamadı, ancak Samsung’un detaylara gösterdiği dikkat bizi burada memnun ediyor.

Bazı cihazlar bir ucunda eğri köşeler, diğerinde doksan derecelik köşeler veya farklı bir eğri yarıçapı içeriyor. Çıldırtıcı bir şekilde dengesiz, ancak Samsung, bazı durumlarda süreçte uygulamanın bir kısmını yerse bile, keskin bir tasarım damgası getiriyor.

Infinity-O kameranın görünüşünü beğenmiyorsanız, gizlemek için bir yazılım seçeneği var.

Donanım ve performans 

 • Exynos 9820 veya Snapdragon 855
 • 8GB RAM, 128GB depolama alanı + microSD
 • 4100mAh batarya
 • Ters kablosuz şarj

Samsung’un donanıma ikili yaklaşımı bazı bölgelerde Exynos donanımı, bazıları ise Qualcomm Snapdragon 855 alıyor . İngiltere için 8 GB RAM ve standart olarak 8 GB RAM ve 128 GB depolama alanlı 8nm Exynos 9820, yükseltme seçeneği olarak 1 TB depolama alanlı 12 GB seçenek – ancak 899 TL’lik başlangıç ​​fiyatına kıyasla muazzam bir fiyat için .

Qualcomm Exynos’tan daha mı iyi? Bazı ölçütler biraz daha iyi olduğunu söyleyecektir, ancak satın alma işlemi sırasında telefonun hangi sürümüne sahip olacağınızı veya hatta bu tür bir şeyi satın almadığınız sürece ve gri bir içe aktarma satın almadıklarını bilme ihtimaliniz yoktur.

CEP-TÜYSÜZSamsung galaxy s10 artı inceleme görüntü 10

Samsung Galaxy S10 + amiral gemisi performansı sunuyor, kaygan ve hızlı, üst düzey ayarlarda yoğun oyunlar çalıştırmaktan mutlu ve bunu ısınmadan yapıyor. Günden güne, bu incelemeyi yazmadan önce kullandığımız birkaç hafta içinde istikrarlı olduğunu tespit ettik ve elimizden geldiğince, bu deneyimi güncellemeye devam edeceğiz cihaz. 

Aynı zamanda, önceki yıllara göre elde edilen performans çok büyük değil ve genel deneyim Not 9 veya Galaxy S9 + ‘ ya çok benziyor , bu yüzden Samsung’a ulaşmak için acele edip yeni bir telefon almaya gerek yok. yazılımını modeller arasında evrensel olarak güncellemek, kullanıcılar için daha iyi bir deneyim sağlayacaktır. 

Ancak batarya ömrü, Samsung telefonları için biraz tanıdık bir hikaye anlatıyor. Galaxy S10 + dayanıklılığı için ödüller kazanmayacak ve muhtemelen bir dizi faktöre bağlı – kapasitif bir batarya, ancak otomatik parlaklık ekranı parlak bir şekilde çalıştırmayı seviyor, böylece her şey harika görünüyor.

CEP-TÜYSÜZSamsung galaxy s10 artı inceleme resmi 11

Ücretli bir gün geçirebilirsiniz, ancak sık sık PUBG Mobile akşam saatlerimizi sürdürmek için akşama doğru biraz takviye ihtiyacı olduğunu gördük. Temel olarak Galaxy S9 + ‘daki batarya için de aynı şeyi söylemiştik ve bu kapasite bakımından 500mAh daha büyük, bu konuda ne kadar ilerleme kaydettiğimizi gösteriyor. 

Hızlı şarj işlemi, kablo üzerinden ve kablosuz olarak ve ters kablosuz şarj işleminin başlatılmasıyla sağlanır. Bu hileli bir şey – ne zaman gerçekten paylaşacak yedek piliniz var? – ancak bunu diğer Qi cihazlarını arka arkaya yerleştirerek şarj etmek için kullanabilirsiniz. Evet, bir iPhone’u Galaxy S’den şarj edebilirsiniz, ancak Samsung bunu Galaxy Tomurcuklarını şarj etmek için kullanırdı.

Ses hakkında konuşmak

 • Dolby Atmos sesi
 • Stereo hoparlörler
 • 3.5mm kulaklık soketi

Ses genellikle telefonlarda göz ardı edilir, ancak oyun ve video tüketimi arttıkça giderek daha değerli olan eğlence ve medya deneyiminin bir parçasıdır. Samsung , 2018’de AKG tarafından Dolby Atmos ile ayarlanan stereo hoparlörlere geçti ve bu Galaxy S10’da da devam ediyor. Bu da harika, çünkü oyun sırasında bir konuşmacıyı bir el ile kapatsanız bile, ikisini de engellemeniz pek mümkün değil.

CEP-TÜYSÜZSamsung galaxy s10 artı inceleme resmi 9

Muhafaza içinde oldukça ağır bir titreşim getirmesine rağmen, teslimatta hacim ve kayda değer bas vardır. Atmos etiketi, herşeye dahil olmak isteyen Dolby’nin artan trendini takip ediyor. Bu Atmos markasının hafif bir seyreltme ve burada gerçekten sanallaştırılmış geniş stereo anlamına gelir. Kapattığınızda farkı duyabilirsiniz, ancak tam anlamıyla sürükleyici bir ses ile gerçekten Atmos değil.

Samsung Galaxy S10 + da 3.5mm kulaklık soketini koruyor. Bluetooth’a taşınmış olabilirsiniz, ancak sevdiğiniz kablolu kulaklıklarınızı kullanmak istiyorsanız, Samsung size garanti kapsamındadır. Sesi kişisel tercihlerinize adapte etmek için çeşitli ayarlama seçenekleri de vardır – şimdi yaş ön ayarları sunar. Görünüşe göre, yaşlı insanlar genç insanlar kadar iyi duyamıyorlar. 

Pardon? 

Daha geniş bir kamera seçimi 

 • Üçlü arka (16MP genişlik f / 2.2 + 12MP f / 1.5, f / 2.4 ana + 12MP f / 2.4 zum)
 • Çift ön (10MP + 8MP)
 • 16MP ultra geniş ve 12MP ana arka lenslerde OIS 

Samsung, Galaxy S10’un arkasındaki özel kamera seçimine sahip, LG’ye kapı açıp kapatarak geniş açılı mercek ekleyerek, bir çift diyaframlı ana ve telefoto kamerayla birlikte – 123 derece – geniş açılı bir mercek ekliyor.

Geniş açılıdan gerçekten hoşlanıyoruz: LG telefonlarının son birkaç yıldaki en önemli olaylarından biriydi ve Galaxy S10 + elimizde olur olmaz, geniş açılı kamera kullanıldı, karakteristik bozulma ve hepsi.

Galaxy S10 Plus Resimleri image 1

Diğer iki kamera, biraz yaklaştırmak isterseniz 2x optik zoom sağlayan , Not 9veya S9 modellerine benziyor ancak bu kadar fazla ışığa izin vermeyeceğini ve en iyisini elde etmek için iyi ışığa ihtiyacınız olduğunu hatırlatarak ondan sonuçlar. Ana kamera hızlı ve performans daha önce olduğu gibi görünüyor, iyi tutarlı sonuçlar, çok fazla ayrıntı ve gerçekçi bir renk tasviri ile. 

İkili diyafram, koşullara bağlı olarak size daha iyi performans verir, ancak gerçekte, daha iyi sonuçlar elde etmek için AI’ı kullanabilen diğer kamera sistemleri üzerindeki faydaları gerçekten görmüyoruz. Düşük ışıkta f / 1.5 değerinde biraz karanlık olabilir, bu da muhtemelen işleme neden olur veya görüntüleri aydınlatmak için isteksizliğe neden olabilir. 

AI, Samsung için gündemde, daha iyi sonuçlar vermek amacıyla, Huawei veya LG’nin teklifine çok benzeyen sahneyi tanıyacak bir vizörde “sahne optimiser” düğmesiyle. Yine, her zaman ve farksız büyük farklılıklar göremiyoruz (çektiği “normal” fotoğrafların çoğundan memnun olduğumuzu düşündürüyoruz), ancak optimizasyon cihazının bir kısmı gece çekimi modudur.

Galaxy S10 Plus Fotoğraflar image 7

Bu, Pixel’s Night Sight gibi bir şey kadar aşikar değil – aynı zamanda geceyi geceye kadar etkili bir şekilde çevirmiyor (eğer istediğin buysa) – ama sana bir gece fotoğrafı için daha uzun poz verir. Samsung’un kaybedeceği yer, erişime sahip olmak için sahne optimiser’inin devreye girmesi gerektiğidir, oysa Pixel karanlık bir sahne algıladığında bunu önerir. Samsung’un daha önce düşük ışıkta makul olduğunu söylediğimiz yerde, rakipleri kadar agresif bir şekilde düşük ışık performansını takip ediyormuş gibi hissetmiyordu. 

AI’dan yararlanarak artık en iyi atış seçeneği de var. Bu, bir sahne için en iyi kompozisyonu belirlemeye çalışır ve üçte bir kuralı kullandığını hızlıca görebilirsiniz. Bir rehberle işinizi kolaylaştırır, böylece fotoğrafı sıralayabilir ve daha sonra fotoğraf çekebilirsiniz, ancak eğer yetkin bir fotoğrafçıysanız, muhtemelen gereksizdir.

Ön kameraya gelince, Samsung biraz kafa karıştırıcı bir kuruma sahiptir. Biri RGB sensörlü derinlik için iki kamera var, ancak kamera uygulamasına girdiğinizde normalden biraz daha geniş bir görünüme geçme seçeneğiniz var – biri 80 derece, diğeri 90 derece Gerçekten sadece dar açıda kırpma.

CEP-TÜYSÜZgalaxy s10 artı fotoğraf görüntü 8

İkinci ön kameranın bokeh seçeneklerini artırmak için orada olduğu bildiriliyor ve bu genellikle ön plan ile arka plan arasında kayda değer bir ayrım yaparak, arka planın siyah beyaza bırakılmasından zoom efektlerine kadar uygulayabileceğiniz efekt koleksiyonuyla birlikte çalışıyor. Her şeyin biraz daha keskin göründüğünü düşündüğümüz güzellik seçeneğini uygulayabilirsiniz. Kenar tespiti oldukça iyidir, ancak tüm bu sistemler gibi kıl kenarları vs. 

Genel olarak, her şey oldukça iyi çalışıyor, ancak düşük ışıkta, yine de Pixel 3’ün işlemlerinin Samsung’un biraz yumuşaklaştığı yerde daha net bir görüntü sağladığını düşünüyoruz. Asıl nokta, Samsung’un daha fazla gürültüyü yumuşatmasıdır; oysaki, örneğin Pixel biraz keskinleşmiş görünmenize neden olabilir.

Videoya gelince, 4K 60fps’yi seçebilirsiniz, ancak dengeleme ve odak izleme gibi birçok ek özellik artık bu üst ayarda kullanılamaz. Varsayılan, bu özellikleri sunan Full HD’dir ve dengeleme, Sony’nin SteadyShot’ına biraz eşlik getiriyor – sarsıcı hareket olmadan yürüyebilir ve çekim yapabilirsiniz, ancak ekranda hafif bir görsel gecikmeye neden olur.

Galaxy S10 Plus Fotoğraflar image 2

HDR10 + ‘da da yakalayabilirsiniz – TV’lerde görünen yeni ve dinamik HDR formatı – bu gerçekten bir beta özellik olmasına rağmen. Bu, açık tonları korurken size gölgelerden daha fazla ayrıntı vermeye çalışacak ve daha iyi koşullarda karışık video elde etmelidir – örneğin, karanlık pencereden aydınlık dış görünüme kadar bir pencereden çekim.

Dezavantajı, Samsung TV’lerinin size verecekleri sonuçları görüntülemek için bir HDR10 + ekrana ihtiyacınız olacak. Galaxy S10 da bunu yapacak, fakat çoğu telefon çalışmıyor; konvansiyonel bir monitöre sahip bir Mac’teki sonuçlara bakıldığında HDR10 + SDR’den daha kötü görünüyor, çünkü içerdiği veriler kullanılamıyor. Telefonun menülerinde, Samsung Gallery uygulamasını, paylaşmak üzere SDR’ye dönüştürmek için kullanabileceğinizi söylüyor, ancak bu dönüşümü yapmanın bir yolunu bulamadık. Sonuçta bu bir beta özellik, bu yüzden dikkatli kullanın, çünkü HDR10 + içeriğini paylaşmak daha da kötü görünmesine neden olabilir.

Samsung kameradan gelen en son izlenim, aklınıza gelebilecek her şeyi yapacağını gösteriyor. Bazı yönlerden karmaşık; harika sonuçlar elde eder, ancak bazı kısımlarda insanların asla bulamayacağı bir dizi seçenek sunduğunu hisseder. 

Bir UI Android Pie ile buluşuyor

 • Samsung One UI
 • Android 9 Pastası
 • Bixby

Bu inceleme boyunca yazılımın bütün yönlerine değindik, bu yüzden Samsung’un yeni görünümü ve hissi olduğunu belirtmek dışında, özellikle yazılıma fazla bir şey eklemeyeceğiz. Bir kullanıcı arabirimi, Samsung Experience UX’in yenilenmesidir ve yeni bir cihaz kullanan herkes onu tanıdık bulacaktır. 

Daha önce de söyledik ve tekrar söyleyelim, Samsung’un yazılım teklifinin ağır derilerin en rafine olduğuna inanıyoruz; Huawei’nin EMUI veya Xiaomi’nin MIUI’sinden daha sofistike.

CEP-TÜYSÜZSamsung galaxy s10 artı inceleme resmi 15

Saf Android ile karşılaştırıldığında – Android One veya Pixel ile ya tabii ki çok daha fazla yerel işlevsellik var. Bunun bir zamanlar daha yavaş hissettirdiği bir olumsuzluğa rastlandığında, Samsung’un son cihazlarında böyle olacağını bulamadık. 

Sevmediğimiz bazı şeyler var. Samsung’un mesajlaşma uygulaması, Samsung tarayıcısı veya Samsung klavyesini önemsemiyoruz, ancak tercih ettiğimiz Google alternatiflerinin tümü kolayca değiştirilir. Ayrıca ilk kurulumda kurulabilecek bir dizi Samsung uygulaması ile karşılaşırsınız ve istemiyorsanız tüm bu şişirmeyi yapmanız gerekmez. 

Bazı şişirmeler ve ön yüklemeler yine de kalır: Samsung telefonlarında bir süre olduğu gibi Facebook uygulamasını kaldıramazsınız.

CEP-TÜYSÜZSamsung galaxy s10 artı inceleme görüntüsü 21

Google Asistan’ın yanı sıra Bixby de var . Bixby hakkında ne düşündüğünüz, GA genellikle daha önce en iyi deneyimlerden birini sunduğu için muhtemelen Google Assistant’ı ne kadar kullandığınıza bağlı olacaktır. Ancak Bixby, Samsung’un kendi dijital asistanını geliştirmeye çalıştığı gibi, bazı otomatik işlevler eklemek için Bixby Rutinler’i tanıtıyor, Siri’nin de aynı şekilde getirdiği gibi.

Ancak Bixby, Marmite deneyimi olmaya devam ediyor: Bixby Home, dürüst olmak için biraz sıkıcı bulduğumuz başka bir ana ekranda size bilgi sunmak için çok fazla izin istiyor, Bixby Voice Google’ın kötü bir kuzeni gibi görünüyor. En yakın Nando’nun nerede olduğunu ve anlamadığını sor.

Bu düğmeye yeniden basmaya gelince, bir Samsung hesabına giriş yapmalı ve düğmeyi başka bir şey yapabilmek için Bixby’yi aktif hale getirmelisin. Bizim için tüm fonksiyonları test ettikten sonra, üçüncü taraf bir uygulamayı başlatmak için tek bir düğmeye basmanın en kullanışlı olduğu tespit edildi, ancak Samsung’un çoğu zaman insanların yaptığı bir hizmet için bir düğmeye basması hala sıkıcı. kullanmak istemiyorum.

Ancak, en önemli deneyim noktası, Samsung’un zamanında yapılan güncelleme kayıtlarının en yavaşlarından biri olarak kalması için hala geliştirilmeye ihtiyaç duymasıdır.

 • En iyi Samsung Galaxy S10 ipuçları ve püf noktaları

Karar

Galaxy S10 + ‘da Samsung çekici bir cihaz alıyor, paketin önünde olduğundan emin olmak için özellikler ve teknolojiler ekliyor ve yoluna devam ediyor. Ön kameraların ekrana entegrasyonu Samsung’un aslında bir çentik kullanmamasının doğru olduğunu söylerken, ultrasonik parmak izi tarayıcısı aşağı teknolojiyi kullananlara geri döndü.

Kaçınılmaz olan şey ise, Samsung’un amiral gemisi telefonunun fiyatını biraz arttırması, daha ucuz rakiplerin ise tekliflerini katlanarak artırması. Huawei, yeni gelişmelere geçmek için inanılmaz derecede hızlı davranan Xiaomi, neredeyse yarı fiyatına sahip bir cihazda kamera geliştirmelerini zorlarken, orta seviyedeki kişilerin artık en üst düzey cihazlara meydan okuyan bir deneyim sunma gücüne sahip olması gerekiyor. 

Galaxy S9 + ‘ya sahip olanlar için, performans açısından büyük bir acele olduğunu söyleyemeyiz, aslında bu ön kamera uygulamasındaki ve geniş açılı arkadaki farkla, ama mutlu bir şekilde Galaxy kullanıyorsanız S8 veya Not 8 ve yükseltme için istekli, hayal kırıklığına uğramayacaksınız. 

Sonuçta, burada aynı olan birçok şey var. Yenilenmiş heyecan arıyorsanız, o zaman Galaxy S10 + gerçekten bunu sunmuyor. Ancak her alanda güçlü yanlarıyla harika bir deneyim sunuyor ve kesinlikle 2019’un en iyi telefonlarından biri olacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz