PUBG En İyi DPI ve Fare Hassasiyet Ayarları

0
439

Bizim fare kılavuzumuz, farenizi optimize etmek için, en iyi  ve hassasiyet ayarlarını kapsar.

PUBG’de en iyi performans için fare ayarlarınızı ve hassasiyetinizi ayarlamak basit bir süreç değildir, çünkü mükemmelliğe ince ayar yapmak için birkaç farklı önemli nokta vardır.Varsayılan seçenekler, oyunu uzun süre oynamıyıcaksanız önemli değildir, ancak meraklı oyuncular, oldukça önemli bir avantaj sağlayacak bazı önemli değişiklikler yapabilirler.

PUBG ile ilgili her şey gibi, oyunda daha iyi olmak için bu , önemsiz bir değil.Yine de bu makalede, farenizi optimize etmek için adım adım bir kılavuzumuz var ve DPI’ın etkisi, fare hızlandırmanın devre dışı bırakılmasının önemi ve en iyi duyarlılık ayarlarının bulunması gibi konuları ele alacağız.Bu kılavuza eklememizi istediğiniz başka bir şey varsa, yorumlar bölümünde bizi bilgilendirin. Biz de bunu gelecekteki bir güncellemede yapacağız.

Fare Hızlandırmayı Kapatmanın Önemi

Fare ayarlarınızı PUBG’de ayarlarken yapılabilecek en önemli şeylerden biri, fare hızlandırmayı devre dışı bırakmaktır.Fare hızlanması neden böyle bir problemdir? Farenizi mouse pad’inizde ne kadar hızlı hareket ettirdiğinize bağlı olarak hareket hassaslığınızı artırır.

Bu yazıda, tüm fare hassasiyetini, fare matı boyunca farenizin tam soldan sağa hareketini kullanarak önünüzdeki ortamdan temiz bir 180 derecelik bir tarama yapamak için bir kaç ipucu göstiricem.

Bazı durumlarda çok hızlı bir şekilde etrafınıza bakacaksınız (örneğin, şiddetli, sürpriz bir çatışma katılımı gibi) ve bazen de çevreyi çok daha yavaş bir şekilde değerlendireceksiniz. (savaş alanını belirlerken olduğu gibi)

Ancak, PUBG gibi bir oyunda, bu çok farklı durumlar genellikle hızla çarpışacak ve hem hayatta kalmak hem de başarılı olmak iyi bir mouse pad ayarı kullanarak aynı hareket derecelerine güvenebilmeniz gerekir.

Fare hızlanmaya devam edip etmediğinizi görmek için farenizi mouse pad’in genişliğine doğru yavaşça hareket ettirin ve ardından başlangıç konumuna geri getirin.Fare hızlandırması açıksa, bakış açınız, başladığınızdan farklı olacaktır.Devre dışı bırakılırsa, daha fazla veya daha az – başladığınız yerde olmalısınız.

Fare hızlandırmasının açık tutulması, zamanla kas gücünüzü kolayca bozar.Bu özel, bilinçsiz reaksiyon avantajı sadece pratik ile birlikte gelir ve size savaş alanında önemli bir avantaj sağlar.Windows’da ‘fare hızlandırma’ diye aratarak kapatın.Fare ivmesi sadece oynamak için kötü bir şeydir.

PUBG: Fareniz için en iyi DPI ayarları nasıl bulunur?

Başlatılmamış için DPI, Nokta Başına Dots’u temsil eder. Bu temelde, 1000 DPI’da ayarlanan bir farenin, fare matlığından geçirdiğiniz her inç için 1.000 piksel taşıyacağı anlamına gelir.

Fare DPI ayarları, genellikle bir numaralı keskin nişancılara geldiğinde tartışmalı bir konudur.Bazıları son derece yüksek bir DPI ile oynatılmanızı önerirken, birçok kişi 400-800 aralığında bir yerde, yani daha düşük bir ayarı tercih ediyor.Kendi kişisel koşullarınıza, yetenek kabiliyetinize ve fiziksel konfor tercihlerinize bağlıdır.

Düşük DPI, genellikle küçük bir Mouse Pad’e sahip kullanıcılar tarafından tercih edilir.Daha düşük bir ayar, daha yüksek bir DPI kullanıyormuşsunuz gibi aynı etkiyi elde etmek için fareyi daha fazla hareket ettirmeniz gerektiği anlamına gelir.

İyi ve büyük bir düşük DPI ayarı gerektirir. İyi bir Mouse Pad daha rahat ve geniş el hareketlerine izin verir. Küçük bir Mouse Pad ise daha yüksek bir DPI ayarları gerektirir yani kol hareketleriniz kısıtlıdır.

Geniş el hareketleri yapmaktan daha rahatsızsanız, yüksek DPI için, 1000 veya 1200 DPI’dan daha yüksek bir seviyeye gitmekten kaçınmanız gerektiğini unutmayın.Daha büyük kol hareketleri yapmak isterseniz, daha düşük bir DPI için seçin.

Ayarlarla kendiniz karıştırmaya başlamadan önce DPI ile ilgili son not.PC üreticiniz tarafından sağlanan standart fareyi kullanıyorsanız herhangi bir DPI ayarına erişme olasılığınız yoktur.Bu tür ayarları düzeltmek için oyun için özel olarak tasarlanmış bir fareyi almanız gerekecektir.

PUBG En iyi

Eğer ayarlar menüsünü açarsanız ve sonra Kontrol’e giderseniz, Fare bölümünün altında dolaşmak için birkaç seçenek görebilirsiniz.

Aslında sayıları değiştirmekten bahsetmeden önce, en önemli ayarların gerçekte ne anlama geldiğiyle ilgili hızlı bir genel bakış:

  • Genel Hassasiyet – Çevreye bakmak için standart hassasiyetiniz budur.
  • Hedefleme Hassasiyeti – Üçüncü kişiyi hedeflediğiniz zaman burasıdır.
  • Nişan alanı(Scope) Belirleme Duyarlılığı – Bu, hedeflediğiniz yere yakınlaştırma ayarlarınızdır ve bu değerin altında çalışacak zum seviyesine bağlı olarak daha fazla kapsam ayarlaması yapılabilir.

Bunlar, ihtiyaç duyduğunuz ayarlar, ama hangi değerler ayarlanmalı?

Bu makalede daha önce de bahsedildiği gibi, bizim mouse pad’imizin tamamında tek bir tarama yaparak, önümüzde ne olursa olsun 180 derecelik bir görüşe sahip olmak istiyoruz. Bununla birlikte, farklı bakış açıları farklı oranlarda hareket eder ve bu nedenle, aynı efekti elde etmek için her bir ayarı tek tek ayarlayabilmeniz gerekir.

Bunu yapmak için, öne sürülen her bir duyarlılığın her bir ayarı için kullanabileceğiniz bir referans noktasına ihtiyacınız olacak.

Bunu yapmanın iyi bir yolu, bir binaya girip doğrudan bir pencereye ya da başka bir sabit nesneye bakmaktır.Daha sonra, tam genişlikte mouse pad’inizin, normal bir görünüm elde edip etmediğine veya en keskin nişancı silahınızın hedefine bakmadan, doğrudan o pencerenin arkasına bakmanızı istersiniz.

Bu hakkı elde etmek zaman alır, ama bu çabaya değerdir – sizi korkunç bir şekilde açığa çıkarsa bile.Sadece maçları kazanmaya çalışmadığınızı unutmayın, ayarlarınızı ince ayar yapmaya çalışıyorsunuz.

PUBG: Diğer oyunlarda deneyiminizi en iyi şekilde yapın

Örneğin, fare hızlandırmanın kullanılmasından herhangi bir kötü alışkanlık almadığınızı varsayarak – örneğin, geçmişte, diğer oyunlarda yararlanmak için kullandığınız ayarları çoğaltmak dünyanın en çılgın fikri değil.

Her zaman elde etmek kolay değildir, ancak bir nişancıya alıştırdığınız duyarlılık ayarlarını denemek ve çoğaltmak için zaman ayırmaya ve bunları türünün diğer tüm oyunlarına uygulamanıza değer.Bu şekilde, yeni rekabetçi oyunlarınıza zaman içinde gelişmek için çok çalıştığınız bir doğal avantajı taşıyorsunuz – genel olarak verimliliğinizi artırmanın harika bir yoludur.

Sadece bir oyundan diğerine geçerken kötü alışkanlıklar ve ayarlar taşımadığından emin ol.Bu PUBG fare kılavuzunda yer alan tavsiyelerin çoğu, diğer oyunlarda da uygulanabilir ve sert FPS hayranları, o anda oynadığınız oyun ne olursa olsun, hassaslık ayarlarını keskinleştirmek için iyi bir şey yapabilirsiniz.

Reklam engelleyicinizi kapatırsanız bizlere katkıda bulunmuş olursunuz.

Şimdilik bizden bu kadar daha fazla