Microsoft Office’i Ücretsiz Kullanmanın Yolları

0
290
microsoft-office-ucretsiz-kullanma-yollari 850 x 478 pixel
microsoft-office-ucretsiz-kullanma-yollari 850 x 478 pixel

Bu rehberimizde Microsoft Office’i ücretsiz kullanmanın yolları ile karşınızdayız. Peki ama Microsoft Office nasıl ücretsiz kullanılır?

microsoft-office-ucretsiz-kullanma-yollari 850 x 478 pixel
microsoft-office-ucretsiz-kullanma-yollari 850 x 478 pixel

Microsoft Office’i Ücretsiz Kullanmanın Yolları – Uzun yıllar boyunca hayatımızın bir parçası haline gelen Microsoft Office, günümüzün en popüler ofis yazılım paketi olarak öne çıkıyor. Peki ama Office ücretsiz kullanma nasıl yapılır ve bunun için nelere ihtiyacınız var?

Microsoft Office Ücretsiz Kullanma Nasıl Yapılır?

 • Yöntem 1- Eğitim Kampanyası ile Ücretsiz Office Kullanabilirsiniz.
 • Yöntem 2- Web Office ile Ücretsiz Office Kullanabilirsiniz.
 • Yöntem 3- Deneme Sürümü ile Ücretsiz Office Kullanabilirsiniz.
 • Yöntem 4- Mobil Uygulamalar ile Ücretsiz Office Kullanabilirsiniz.

Microsoft Office'i Ücretsiz Kullanmanın Yolları -1

Microsoft Office Nasıl Ücretsiz Kullanılır?

Güncellenmiş adı ile Microsoft 365 olarak da adlandırılan ofis yazılımını satın alıp kullanmak isterseniz, yıllık beş yüz liraya yakın bir ödeme yapmanız gerekecektir. Bu tutar, neredeyse hepimiz için gerçekten yüksek bir fiyat etiketi. Öte taraftan Word, Excel ve PowerPoint gibi Office uygulamalarını tek bir kuruş ödemeden kullanabilmek mümkün.

Yöntem 1- Eğitim Kampanyası ile Ücretsiz Office Kullanma

 • Office 365 Eğitim internet sitesini ziyaret edin.
 • Kutucuğa öğrenci e-posta adresinizi girin.
 • Ardından Get Started butonuna tıklayın.

Pek çok eğitim kurumu, Microsoft Office yazılımlarını ücretsiz bir şekilde kullanabilmenize olanak sunar. Yapmanız gereken şey Office 365 Eğitim sayfasını ziyaret etmek ve bu sayfada yer alan kutucuğa öğrenci ya da akademisyen e-posta adresinizi girmek olacaktır.

Eğer eğitim kurumunuzun bir anlaşması bulunuyorsa, Office programlarını ücretsiz bir şekilde kullanabilirsiniz. Bu yöntemin yalnızca üniversiteler için geçerli olduğunu, lise ve öncesi eğitimlerde yer alan öğrenci ve öğretmenlerin faydalanamadığını belirtelim.

Microsoft Office'i Ücretsiz Kullanmanın Yolları -2

Yöntem 2- Web Office ile Ücretsiz Office Kullanma

 • Office 365 internet sitesini ziyaret edin.
 • Kullandığınız Hotmail hesabı ile giriş yapın.
 • Ücretsiz Web Office seçeneğini seçin.

Hangi cihazı kullandığınız fark etmeksizin, ücretsiz Web Office servisinden yardım alabilirsiniz. Sadece internet tarayıcısı üzerinden çalıştırabileceğiniz Web Office ile birlikte Excel, PowerPoint ve Word gibi popüler ofis yazılımlarının tümünü oluşturabilir, düzenleyebilir ya da kaydedebilirsiniz.

Yapmanız gereken şey Office 365 sayfasını ziyaret etmek ve ardından kullandığınız bir hesap ile oturum açmak olacaktır. Bunun ardından karşınıza çıkan ekrandan Ücretsiz Web Office seçeneğini seçerek devam etmelisiniz. Her şey bu kadar! Kullanmaya hazırsınız.

Microsoft Office'i Ücretsiz Kullanmanın Yolları -3

Yöntem 3- Deneme Sürümü ile Ücretsiz Office Kullanma

 • Office 365 internet sitesini ziyaret edin.
 • Bu ekrandan 1 Ay Süreyle Ücretsiz Deneyin seçeneğine tıklayın.
 • Kullandığınız Hotmail Hesabı ile giriş yapın.

Eğer Office yazılımına yalnızca kısa bir süre için ihtiyaç duyuyorsanız, direkt olarak deneme sürümünden faydalanmanız da mümkün. Bunun için yapmanız gereken şey Office 365 sayfasını ziyaret etmek ve bu sayfada yer alan 1 Ay Süreyle Ücretsiz Deneyin butonuna tıklamaktır.

Bunun ardından kullandığınız bir hesap ile oturum açın ve ardından Office 365 programını bilgisayarınıza indirin. Bu etkinleştirmenin ardından bir ay boyunca Excel, PowerPoint ve Word gibi tüm Office yazılımlarını ücretsiz olarak deneyimleyebileceksiniz.

Microsoft Office'i Ücretsiz Kullanmanın Yolları -4

Yöntem 4- Mobil Uygulamalar ile Ücretsiz Office Kullanma

 • Microsoft Office Mobile uygulamasını akıllı telefonunuza ya da tabletinize indirin.
 • Kullandığınız Hotmail hesabı ile giriş yapın.

Microsoft Office’in mobil uygulamaları, akıllı telefonlarda ve tabletlerde ücretsiz bir şekilde kullanılabiliyor. Yani iPhone, iPad, Android akıllı telefon ya da Android tablete sahipseniz, bu programları ücretsiz olarak kullanabilir ve bu sayede dosyalar oluşturabilir, düzenleyebilir ve kaydedebilirsiniz.

Yapmanız gereken şey hemen yukarıdaki bağlantıdan Microsoft Office Mobile uygulamasını akıllı telefonunuza ya da tabletinize indirmek ve kurulumu sağlamak olacaktır. Bunun ardından kullandığınız bir hesap ile giriş yaparak hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

 

 

Tabii ki tüm bu adımlara ek olarak Microsoft Office’e alternatif olan bazı programları ya da çevrim içi servisleri kullanabilirsiniz. Bu uygulamaların büyük bir kısmı tamamen ücretsiz şekilde kullanılabiliyor ve bu sayede herhangi bir ödeme yapmanıza gerek kalmıyor.

Peki siz bu rehberimizde yer verdiğimiz konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Burada yer alan bilgiler işinize yaradı mı? Konu hakkındaki görüşlerinizi hemen aşağıda yer alan yorumlar sekmesinden bizlerle ve diğer okurlarımızla paylaşmayı ihmal etmeyin.

Tablet ve akıllı telefonlarda bulunana ücretsiz Office programını kullanabilirsiniz.

ücretsiz microsoft office

Günümüzde neredeyse tablet ve akıllı telefonların hepsi içerisinde Office programları kurulu olarak geliyor. Office programları akıllı telefon ve tabletlerinizde kurulu değilse bile Play Store ve App Store üzerinden Microsoft Office uygulamaları ücretsiz bir şekilde indirilebiliyor. Eğer bilgisayarda veya internet üzerinden ücretsiz Office kullanma imkânınız yoksa tablet veya akıllı telefonlardaki uygulamaları deneyebilir ve basit işlemlerinizi halledebilirsiniz.

 

Ücretsiz Microsoft Office alternatifleri:

 • LibreOffice
 • Google Dokümanlar
 • Apple iWork

Eğer internete erişiminiz her zaman bulunmuyorsa ya da Microsoft Office programlarına ücretsiz ulaşamıyorsanız Windows ve Mac bilgisayarlarınızda kullanabileceğiniz ücretsiz Microsoft Office alternatifleri de bulunuyor. Gelin bu alternatiflere yakından bir göz atalım.

LibreOffice

libreoffice

The Document Foundation tarafından geliştirilen açık kaynaklı ve ücretsiz bir ofis yazımları seti olan LibreOffice, Microsoft Office programlarının ücretsiz bir alternatifi olarak karşımıza çıkıyor. Eğer belge görüntüleme ve doküman oluşturmak için Microsoft Office programlarının kullanılabileceğini düşünüyorsanız LibreOffice performansıyla sizleri şaşırtabilir.

Türkçe dil desteği de bulunan LibreOffice sayesinde belgelerinizi, Microsoft Office’e gerek kalmadan ücretsiz bir şekilde düzenleyebilirsiniz. LibreOffice indirmek için uygulamanın resmi sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Google Dokümanlar

google dokümanlar

Tıpkı Office Live gibi internet tabanlı bir dosya görüntüleme uygulaması olan Google Dokümanlar, Microsoft Word’un sağladığı hemen hemen her özelliği bünyesinde bulunduruyor. Google Dokümanlar’ı hemen kullanmak için resmi sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Apple iWork

apple iwork

Mac, iPhone ve iPad için ücretsiz Office uygulamalarının bir araya getirilmiş versiyonu olan Apple iWork, Apple ürünü kullanıcılarına ücretsiz belge düzenleme uygulamaları sunuyor. Windows kullanıcılarının da internet üzerinden ulaşıp kullanabileceği Apple iWork’ün sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

Microsoft Office programları ücretsiz olarak nasıl indirilir ve kullanılır sorularına adım adım yanıt verdiğimiz ve ücretsiz Microsoft Office alternatiflerinden bahsettiğimiz içeriğimizin sonuna geldik. Özellikle öğrenciyseniz direkt olarak Microsoft Office programlarını ücretsiz olarak resmi bir şekilde kullanma fırsatını kesinlikle kaçırmamanızı tavsiye ediyoruz. Sizlerde Microsoft Office programlarını veya ücretsiz alternatifleri kullanıyorsanız deneyim ve görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz