iPhone’un ekran süresi özelliği için büyük yenilik!

0
204

’ın birkaç gün önce geliştiricilerin kullanımına sunduğu İOS 12.2 Betasürümünün kaynak kodlarında, iPad Mini 5 başta olmak üzere yeni iPad modellerinin ve iPod Touch’un tespit edildiğini sizlere duyurmuştuk.

Bunun yanı sıra yeni sürümünde, ve iPad kullanıcılarının hayatına giren ekran süresi özelliğinin çok daha gelişmiş hale geldiği tespit edildi.

özelliğinin zamanı ayarlanabilecek!

Bilmeyenler için: iOS 12 ile birlikte kullanıma sunulan bu kısıtlama özelliği sayesinde kullanıcılar uygulamalarda kaç saat vakit harcadıklarını görebiliyor ve bu sayede kendileri / çocukları için uygulamalara zaman sınırı koyabiliyor.

Bu özellik aktif edildiğinde istenilen uygulamaların kullanımı sınırlandırılırken, aynı zamanda sadece belirtilen numaralardan yapılan aramalara izin verilebiliyor. Ancak, bu özellik açıldığında geri kapatılana kadar aktif kalıyor.

Haftanın belirli günlerinde ekran süresi ile kısıtlama yapmak istemeyenler tatsız sonuçlar ile karşılaşabiliyorlar. ile birlikte bu özelliğin devreye girmesini / çıkmasını istediğiniz zamanları belirleyebiliyorsunuz.

Eğer iOS 12.2 Beta cihazınızda yüklüyse, Ayarlar > Ekran Süresi yolunu takip ederek gerekli seçeneklere ulaşabilirsiniz. Apple’ı bu özelliği kullanıcılara sunmaktan vazgeçmez ise iOS 12.2 yayınlandığında herkes erişebilecek.