iOS için Pokemon GO’yu Hemen İndirin!

0
1022

iOS için Pokemon GO’yu Hemen İndirin!

Pokemon GO furyası almış başını gidiyorken yoğun ilgi karşısında Niantic firması pek beklentileri karşılayacak adımlar atamıyorlar. Özellikle iOS için Pokemon GO uygulamasını indirmek şimdilik biraz karmaşık gidiyor diyebiliriz. Kimi cihazda Pokemon GO’yu App Store’da bulmak veya indirmek mümkün olmuyor.

Ülkemiz de App Store’da popüler oyunu arattığınız da uygulamayı bulamıyorsunuz. Aslında mağazada olan oyunun çıkmamasının nedeni henüz ülkemiz için açılmamış olması. Bunu çözmek için birkaç basit adımı izlemek yeterli. Yapacağımız tek şey App Store mağaza ülkemizi ABD olarak değiştirmek. Daha sonra App Store’a tekrar bağlanacak ve Pokemon GO olarak arama yaparak oyunu iOS cihazınıza (iOS 8 veya üstü iPhone, iPad veya iPod touch için) indirebileceksiniz.

Şimdi gelin hangi adımları izleyeceğinize bakalım.

Yöntem 1

1) Öncelikle Ayarlar > iTunes ve App Store menüsüne gidin. “Apple Kimliği: ***” seçeneğine tıklayın.

2) Apple Kimliğini Göster seçeneğine tıklayın ve iTunes Store’a Giriş Yapın adımında Apple kimliğiniz için parolanızı girin.

3) Giriş yaptıktan sonra gelen ekrandan Ülke/Bölge seçeneğine tıklayarak Ülke veya Bölgeyi Değiştir diyerek devam edin ve Ülke/Bölge’nizi ABD olarak seçin.

Bu 3. adımda yapacağınız değişiklik Apple Music gibi servislere olan aboneliklerinizi etkileyebilir. Buna dikkat edin ama paniğe gerek yok. Pokemon GO’yu indirdikten sonra yine aynı şekilde Ülke/Bölge’nizi eski haline getirebilirsiniz.

Yöntem 2

Bir diğer basit yöntem ise buradan devam ederek doğrudan iOS cihazınızda uygulama indirme bağlantısına tıklamak olacaktır. Cihazınız sizi yönlendirecektir.

Yöntem 3 (kesin çözüm)

Eğer Apple Music aboneliği yaptıysanız kredi kartı seçeneklerinde none seçeneği çıkmayacaktır. O zaman aşağıdaki resimlerdeki adımları takip ederek yeni bir Apple kimliği oluşturup indirebilirsiniz.işlem bitince gelen maili onaylayın.

Cihazınızdaki Apple hesabınızdan çıkış yapıp  şu indirme linkine tıklayın. Bu mağazada yok gibi bir ibare çıkacak.Mağaza değiştir  diyin. Sonra bu sayfaya gelip az önceki linke tekrar tıklayın. Oyunda get yazan yere tıklayın.Sonra install diyin. Yeni bir Apple Kimliği yarat diyip resimlerdeki adımları takip edin.

IMG_0432IMG_0433

IMG_0422

United states seçili olacak. Next diyin. Sağ alttaki Agree ye tıklayın. Açılan pencerede Agree ye tıklayın.

IMG_0423

IMG_0424IMG_0425

Apple  kimliğinizden farklı bir e-posta adresi yazın. Şifre ilk harf büyük olacak şekilde harf ve rakamlardan oluşmalı. Question ve answer kısımlarını benim yazdığım gibi doldurun.

IMG_0426

E-mail kısmına kullandığınız bir mail adresini yazın. Eğer şifreyi falan unutursanız şifreyi sıfırlamak İçin bu mail gerekli. Doğum tarihini benim yazdığım gibi doldurabilirsiniz.

IMG_0427

Kredi kartı kısmında none yi seçip aşağıdaki isim, adres vs kısımlarını aynen benim yazdığım gibi doldurun. Code yazan yer boş kalsın.

IMG_0428IMG_0429

Done diyip Apple kimliği oluşturduğunuz maildeki linke tıklayıp giriş yapın.

IMG_0437

Şu linke tıklayıp get ve install diyerek oyunu yükleyin. Bu Apple kimliğini sadece oyuna güncelleme gelirse kullanacağınız için ayarlar/AppStore dan hesaptan çıkış yapıp kendi kullandığınız Apple kimliği ile giriş yapabilirsiniz.

Yöntem 4

Ayarlar/iTunes ve AppStore’a girin. Hesabınızdan çıkış yapıp aşağıdaki hesap ile giriş yapın.

Mail: pokemongo2016@extremail.ru
Şifre:AppleFoni2016

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz