iOS 12.1.4 Güncellemesinde Çoğu Kişinin Fark Edemediği Bomba Özellik

0
164

güncellemesi genel olarak hatasının giderilmesi ile biliniyor olsa da , güncellemenin içine son derece faydalı bir özellik gizlemiş durumda.

Apple, 12.1.4 sürümünü geçtiğimiz günlerde yayınladı. 12.1.4, bazı ‘küçük’ sorunları da beraberinde getirdiği için bir takım eleştirilere maruz kalsa da FaceTime ile ilgili büyük bir sorunu çözdüğü için hemen her kullanıcısının yüklemesi gereken bir . Dahası Apple, sürüm notlarında bulunmayan bir özelliği daha 12.1.4 ile birlikte kullanıcılara sunmuş gibi görünüyor.

Şu ana kadar iPhone ve iPad kullanıcılarının App Store aboneliklerini yönetmeleri için Ayarlar> iTunes ve App Store> Apple ID> Apple ID göster> Abonelikler adımlarını izlemeleri gerekiyordu. Dolayısı ile App Store aboneliklerini nasıl yöneteceğini bulmak çok da kolay değildi. Fakat iOS 12.1.4 ile birlikte App Store’da sağ üstte bulunan profil resmine dokunduğunuzda aşağıda ‘Abonelikleri Yönet’ seçeneğini görüyorsunuz.

Peki Apple bu faydalı özelliği neden güncellemenin sürüm notlarına eklemedi? Çünkü Apple, FaceTime hatasını çözmek için bir hafta süre istemişti ve bu süre, mevcut açığı gidermek için yeterli olmadı. Dolayısı ile Apple, App Store’daki Abonelikleri Yönet butonuna yeterince vakit ayıramadı ancak özelliği güncellemeye ekledi. Şirket muhtemelen söz konusu özellikle ilgili optimizasyon problemlerini gidermediğinden sürüm notlarına eklememeyi tercih etti.