Instagram paylaşıma link ekleme sistemi

0
107
Instagram 720 x 405 pixel
Instagram 720 x 405 pixel

Instagram, kullanıcılardan ücret talep edebilir!

Instagram ekibinin paylaşıma link ekleme sistemi için bir patent aldığı ortaya çıktı. Facebook’un 2016 yılında almayı başardığı bu patent artık Instagram için de kullanılabiliyor.

Yeni sistemin henüz yapım aşamasında olduğu söylendi. Bu projenin hayata geçirilip geçirilmeyeceği belli değil. Facebook’un kurucusu olan Mark Zuckerberg ilgili patent hakkında henüz herhangi bir açıklama yapmadı.

Instagram paylaşıma link ekleme sistemi değişebilir

Alınan patentte kullanıcılar tarafından yapılan paylaşımlara eklenmek istenen bağlantı adresleri için ücret talep edileceği yazıyor. Instagram, kullanıcıların kendi paylaşımlarına link eklemesine izin veriyor ancak diğer kullanıcılar bu linklere tıklayamıyor.

Bu sistem hayata geçirildiği takdirde kendi paylaşımına eklediği linkin diğer kullanıcılar tarafından tıklanmasını isteyen kullanıcılar 2 dolar ödemek zorunda olacak. Birçok kişi reklamını yapmak istediği sitenin adresini kendi biyografisine ekliyor.

Facebook’a ait olan bu sistemin tercih edilip edilmeyeceği birçok kişi tarafından tartışılıyor. Bir sosyal medya platformunun bir başka sosyal medya platformunda bulunan özellikten esinlenip bunu kendisine uyarlaması artık yadırganmıyor.

Instagram paylaşıma link ekleme

Fotoğrafların açıklamalarına eklenen bağlantı adreslerine tıklanamaması birçok kullanıcı tarafından hoş karşılanmıyor. Bunun dışında son günlerde herhangi bir kuralı ihlal etmeyen hesapların bile sebepsiz yere kapattırılması da kullanıcıları tedirgin eden diğer unsurlar arasında yer alıyor.

instagram gönderiye link ekleme konusu aslında oldukça sakıncalı ve güvenlik açığı verebilecek bir durum olabileceği için gönderi altına link ekleyebilirsiniz fakat o linklerin hiçbir etkili olmayacağı için linkler açılmayacak, çalışmayacaktır.

Bir instagram kullanıcısını takip ediyorsunuz ve o gönderici resim ya da video altına link eklediğiniz de o link açabilir ve instagram uygulamasını terk edeceğiniz için instagram’da oyalanma, kalma süreci azalacağı için instagram işine gelmeyecektir.

instagramda link nasıl paylaşılır?

Ya da yüzlerce kişinin her paylaşım altına link eklemesi ve o linkleri açması doğrultusunda ne kadar güvenli olup olmayacağı tartışılacak, sizi belki virüslü bir siteye yönlendirmesi bir güvenlik açığı olması nedeniyle zafiyet doğuracaktır.

Bu nedenle instagramda gönderi altında url ekleme eklenebiliyor fakat çalışmamaktadır. Ne yapmak gerekiyor instagram da profil de web site kısmına ziyaretçileri yönlendirmek için link adresinizi buraya yazabilir ve paylaşımlarınıza Gerekli detaylar için “Link Profilde” diyerek sizi takip edenleri bu şekilde link, url açmasını sağlayabilirsiniz.

Kısaca instagram gönderiye link ekleme aslında sadece yorum şeklinde görünmekte ve linkler açılmamaktadır. Bunun için alternatif olarak profil kısmına ekleyeceğimiz tanıtım yapacağınız url adresini eklemek suretiyle kullanabilirsiniz.

Bu patente ulaşmak ve daha fazla bilgiye erişmek istiyorsanız buraya tıklayabilirsiniz. Sizce bu uygulama ülkemizde hayata geçirilir mi? Geçilirse kullanıcılardan ne kadar ücret istenir? Yorumlarınızı bekliyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz