Instagram Hikayelere Nasıl Müzik Ekleniyor?

0
397
Instagram Hikayelere Nasıl Müzik Ekleniyor 731 x 410 pixel
Instagram Hikayelere Nasıl Müzik Ekleniyor 731 x 410 pixel

Instagram uygulaması her geçen gün getirdiği güncellemeleri kullanıcıların beğenisine sunuyor. Türkiye’de de uzun zamandır beklenen hikayeye müzik ekleme seçeneği artık aktif. Son güncelleme sonrası isteyenler hikayelerine müzik ekleyebilecekler. Peki instagramda müzik ekleme nasıl oluyor? İşte merak edilenler…

Daha önceden hikayenizde müzik oynatmak için ya bir program ya çevrim içi bir uygulama ya 3. parti bir yazılım kullanmanız ya da videolu hikayelerde telefonunuzdan müziği oynatırken (bu seçenekte ses sorunları ortaya çıkıyor) kayıt yapmanız gerekiyordu. Ama şimdi hiç biri için uğraşmanıza gerek yok.

Instagram hikayelerine müzik ekleme

  • İlk önce hikayenizi belirleyin. Ya da Instagram kamerası üzerinden kayıt yapın.
  • Bir video ya da bir görsel olabilir.
  • Hikaye kısmına gelin.
  • Ekranı yukarı kaydırın ya da üst kısımdaki etiket kısmına tıklayın.

  • Ardından etiketler içinde Müzik etiketini seçin.
  • Hemen akabinde müziklerden birini seçin.

Bu kısımda müzikleri sağ tarafından bulunan play butonuyla ön dinleyebilirsiniz. Üzerine tıkladığınız zaman doğrudan hikayenize yapışır.

Instagram müzikler hakkında bilmeniz gerekenler

Görsel hikayenizde müzikler şimdilik 15 saniye oynayabiliyor. Bunun sebebi hikayenin bu süre sonunda otomatik atlaması. Hikaye üzerinde müziği ilk eklediğinzide ya da düzenlerken sonradan üzerine tıkladığınızda alt kısımdan hangi 15 saniyelik kısmın oynatılmasını isterseniz orayı seçebilirsiniz.

Instagram müzik ekleme nasıl yapılır? Instagram hikayeye müzik ekleme...

ŞARKI SÖZLERİ DE GÖRÜNECEK

Kullanıcılar yaklaşık 40 milyondan oluşan şarkı kütüphanesinden arama yaparak hikayelerinde paylaştıkları fotoğraflara ve videolara müzik ekleyebilecek. Seçilen şarkıların sözleri de mevcutsa, şarkı sözleri otomatik olarak hikayede çıkacak. Instagram kullanıcıları ekranda beliren şarkı sözlerinin yazı stilini ise dilediği gibi sunulan seçenekler ile değiştirebilecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz