Instagram Hikayelere Arkadaş Önerleri Geliyor

0
670
Instagram Hikayelere Arkadaş Önerleri Geliyor 635 x 357 pixel
Instagram Hikayelere Arkadaş Önerleri Geliyor 635 x 357 pixel

Instagram Hikayeler arkadaş önerileri özelliği ile gelişmeye devam ediyor. Şirket, yeni özelliği bazı hesaplarda göstermeye başladı.

Instagram Hikayeler arkadaş önerileri özelliği, yüz milyonlarca kişi tarafından kullanılmaya devam edilen sosyal medya platformuna eklenen en yeni detay oldu. Belirli hesaplarda test edilmeye başlanan özellikle birlikte, Instagram takip edilmesini önerdiği profiller hikayeler bölümüne taşıdı.

Facebook tarafından satın alınmasının ardından sadece fotoğraf paylaşılan bir sosyal ağ olmaktan çıkan Instagram, birçok yeni özellik kazanmıştı. Halihazırda içerisinde alışverişten kısa videolara kadar çok farklı bölümler barındıran Instagram, küçük detaylarla güçlendirilmeye devam ediliyordu.

Instagram’ı bu kadar büyük yapan en önemli değişiklik ise hikayeler olmuştu. Facebook’un Snapchat’i satın alma girişimlerinin boşa çıkmasının ardından, Snapchat özelliklerinden bazıları Instagram başta olmak üzere bütün Facebook uygulamalarına eklenmişti. Hikayelerin Instagram’a gelmesinden sonra ise Instagram kullanıcıları, normal paylaşımlardan daha çok Hikaye paylaşır olmuşlardı.

Instagram Hikayeler Galeri Paylaşım Dönemi

Yeni güncelleme sonrasında Hikayeler bölümüne galeri paylaşma özelliği getirildi. Daha önce kullanılan sistemde sadece son 24 saat içerisinde çekilen video ve fotoğrafları hikayeler bölümünden paylaşıp, yeni fotoğraf çekimleri yapabiliyorduk. Fakat yaklaşık olarak 3 ay kadar öncesinde Instagram bu konuda çok geri bildirim aldığını açıklamıştı. Gelen geri bildirimlerde uygulama devinin eski tarihli fotoğraf ve videolar paylaşımını da açmasının istendiği vurgulanmıştı.

Bu açıklamanın hemen ardından İse Instagram tarafından test süreci başlatıldı. Hikayeler bölümü için son yayınlanan güncellemeyle beraber ise özellik kullanıma girdi. Artık sadece 24 saat içerisinde çekilmiş video, fotoğraflar veya yeni çekilen video ve fotoğraflar değil, artık galeri de bulunan video ve fotoğraflarda paylaşıma açılabiliyor. Kısacası daha önce çektiğiniz fotoğraflarınızı da galerinizde yer alan fotoğraflarınızı da paylaşabileceksiniz.

Üstelik bunun için yeni bir etiket sisteminin de tanıtıldığını ekleyelim. İsterseniz paylaşımınıza bir çıkartma ekleyerek, Instagram Hikayeler paylaşımlarında paylaşım üzerine çekildiği tarihi ekleyebileceksiniz. Tüm bu özellikleriyle beraber yeni sistemin şu an kullanımda olduğunu da eklemeden geçmeyelim. Yeni özelliğin Instagram Hikayeler bölümü üzerinde çok daha etkili olacağı düşünülüyor. Muhtemelen bu adımdan sonra kullanım oranları bir hayli aratacak gibi duruyor.

Görsellik denildiği zaman öne çıkan Instagram hikaye özelliğini yakın bir süre önce aktif hale getirdi. Instagram uygulaması son günlerde yeni bir oluşum içerisine girdi. Facebook’un hemen arkasından gelen ve en az Facebook güncellemeleri hatta belki de daha fazla da konuşulan Instagram güncellemeleri hız kesmeden devam ediyor. Uygulamayı başka bir hava içerisine sokan güncellemelere bugün itibariyle yeni bir tanesi daha eklendi. Yeni gelen güncellemede yine sistemsel bir güncelleme oldu ve Instagram’ın kullanım deneyimini bir kez daha değiştirdi. Söz konusu güncellememin detayları ise hem tartışmalara hem de beğeni yorumlarına da neden oldu.

SnapChat Benzerliği

Zira söz konusu güncellemenin aslında daha önce kullanılan sistemlere benzer olduğunu da söylemek gerekiyor. Özellikle SnapChat adı verilen sosyal medya uygulamasının hikaye özelliğine çok benzer bir yapıya sahip olan yeni güncelleme bu yönü dışında epey bir beğeni de kazandı. Güncellemenin yapısı ise oldukça basit. Yeni gelen güncelleme sayesinde artık Instagram üzerinden fotoğraf hikayeleri oluşturabiliyorsunuz. 24 fotoğrafa kadar destek veren sistem ile beraber kullanıcılar artık hikayelerini fotoğraflarla Instagram’a da aktarabilecek. Söz konusu sistemin Instagram kullanımını bir hayli değiştirdiğini ve bu yönü ile beğeni aldığını da belirtelim. Bunun dışında son olarak yeni güncelleme sayesinde oluşturulan hikayelerinde sadece belli başlı kullanıcılara da gönderilebileceğinin de bilgisini verelim. Yani isterseniz sadece fotoğraf hikayelerinizi arkadaşlarınıza da gönderebiliyorsunuz.

Instagram Hikayeler Arkadaş Önerileri Güncellemesi

Instagram Hikayeler özelliğinin, normal akıştan daha fazla kullanıldığının farkında olan Facebook, hikayelerde önemli değişiklikler yapmaya başladı. Bu değişikliklerin sonuncusu ise arkadaş önerleri oldu. Henüz bütün kullanıcılara açık olmayan yeni özellikle birlikte Instagram kullanıcılarına sunulan arkadaş önerileri, hikayeler kısmına taşındı.

Instagram için yayınlanan güncellemeler arasında en çok sevilenlerinden birisi resimlerin hikayesi güncellemesi oldu. Daha önce Snapchat tarafından kullanılan güncelleme şimdilerde Instagram’da en çok paylaşım yapılan türlerden biri oldu. Günlük olarak 100 binin üzerinde Instagram Hikayeler Özelliği paylaşımlarının yapıldığı Instagram’da haliyle bu özelliğiyle de ön plana çıkmaya başladı. Bu kadar çok ilgi gören özelliklerden biri olan Instagram Hikayeler Özelliğipaylaşımlarının daha fazla ilgi çekmesi ve tüm bu paylaşımlarda istediğiniz düzenlemeleri yapmak için önerebileceğimiz bazı püf noktalarda var. Bakalım bu püf noktalar neler?

Instagram Hikayeler Özelliği ne Yazı Ve Resim Ekleme

İlk olarak bilinmesi gereken özellik Instagram Hikayeler Özelliği paylaşımlarında resim içerisinde ekstra yazı ve resim ekleme işlemi yapılabiliyor olması. Bu sayede paylaşımlarınızı çok daha ilgi çeken ve çok daha eğlenceli hale getirebiliyorsunuz. Üstelik bu şekilde resimlerin hikayesi özelliği ile tam olarak anlatmak istediğiniz bir hikayeyi oluşturmanız da mümkün. Bu noktada yazı eklemek için “Aa” simgesini, düzenleme için ise “fırça” simgesini kullanmanız yeterli olacaktır. Düzenlemelerinizi tamamlamanız için “bitti” ifadesini kullanmanız eğer yaptığınız bir düzenlemeyi geri almak istiyorsanız da bu durumda “geri al” özelliğini kullanmanız yeterli olacaktır.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz