Huawei Mate 9 için Android Pie güncellemesi az önce yayınlandı!

0
184

model telefonlar için bugün Pie güncellemesi yayınlandı. Peki uzun zamandır beklenen yeni beraberinde neler getiriyor?

HUAWEİ MATE 9sahiplerini sevindirecek bir gelişme yaşandı, bugün sabah saatlerinde ANDROİD 9 PİE işletim sistemi bu cihazlara sunuldu. Kutudan ilk çıktığında Android 7 Nougat işletim sistemi yüklü olarak gelen, daha sonra da Android 8 Oreo güncellemesi alan Mate 9’ların bu kez Android 9 Pie güncellemesini de yükleyebiliyor olması önemli bir gelişme elbette.

Yeni güncellemenin yüklenmesiyle gözle görülür bazı değişikliklere de şahit olacağız. Örneğin HiVision özelliği bu cihazlara ilk kez geliyor. Lens uygulamasına rakip olarak geliştirilen HiVision ile akıllı telefonunuz çevrenizdeki objeleri tanıyabiliyor. Örneğin kameraya gösterdiğiniz bir meyvenin kalorisini ve ağırlığını görebiliyorsunuz. Ayrıca uygulama gerçek zamanlı çeviri yapabiliyor.

Diğer yandan Huawei Share özelliği de aktif hale geldi. Bu özellik ile başka cihazlarla daha kolay paylaşım yapmanız ve kabloya gerek duymadan yazıcıdan çıktı alabilmeniz mümkün olacak. Güncellemenin gözümüze iyi gelecek bir yanı da bulunuyor. Google’un Dijital Denge uygulamasına benzer bir özellik de yeni güncellemenin içerisinde… Böylece hangi uygulamada ne kadar süre geçirdiğinizi görebilecek ve gece yatmadan önce gözlerinizi dinlendirmek için ekran renklerini gri tonlamalı yapabileceksiniz.