Huawei Mate 20 Pro’nun ekranı yeşile dönüyor

0
245

, piyasaya sürüleli henüz 1 ay bile geçmemiş olsa da cihaz son günlerde oldukça can sıkıcı bir ile gündemde. 20 Pro’ların ekranı yeşile dönüşüyor.

Huawei, geçtiğimiz ay yeni amiral gemisi cihazı ’nun tanıtımını gerçekleştirmişti.  Mate 20 Pro piyasaya sürüleli daha 1 ay bile geçmemiş olsa da cihaz, son günlerde can sıkıcı bir konu ile gündemde. Ekseriyeti Avrupa’dan olmak üzere pek çok Mate 20 Pro kullanıcısı ekranlarında dev yeşil lekelerin oluşması konusunda şikayetçi.

Sorunun kaynağı henüz bilinmiyor ancakMate 20 Pro’da kullanılan 6.39 inç genişliğindeki Quad HD+ çözünürlüklü kavisli AMOLED ekranlar LG ve BOE firmalarından tedarik ediliyor ve pek çok kişi sorunun LG’den tedarik edilen ekranlarda olduğunu düşünüyor.

Şimdilik, konuyla ilgili tek yarı resmi açıklama Huawei‘nin Birleşik Krallık topluluk forum yöneticisinden geldi. Ayrıca Huawei Finlandiya da hali hazırda bir değişim kampanyası başlatmış durumda. Huawei Finlandiya’nın yetkililerinden gelen açıklamalara göre kullanıcılar ekranlarında yeşil lekelerin oluşması durumunda koşulsuz şartsız cihazlarını yenisiyle değiştirebilecekler.

Ayrıca bir Mate 20 Pro sahibi, Huawei UK topluluk forumunda ülkesindeki destek şubesini ziyaret ettiğini, orada çalışan yetkililerle konuştuğunu ve hiçbir zorluk yaşamadan cihazını değiştirebildiğini belirten bir gönderi paylaştı. Gönderiyi paylaşan kullanıcının anlatımına göre, yetkililer eğer cihazın onarımı teklif edilirse kullanıcıların bunu reddetmelerini ve yeni bir Mate 20 Protalep etmelerini tavsiye etmiş.