Huawei Mate 20 Pro yapay zeka ile neler yapabiliyor

0
307

ile neler yapabiliyor.

Huawei Mate 20 Pro’nun yapay zeka özelliği ile neler yapılabiliyor? Huawei Mate 20 Pro, çift nöral işlem motoru sayesinde kompleks yapay zeka işlemlerini hızlı bir şekilde gerçekleştirebiliyor

Çin üretici Huawei’in amiral gemisi akıllı telefonu Huawei Mate 20 Pro, yapay zeka özellikleriyle dikkat çekiyor. Kirin 980’den 7 nm üretim kapasitesinden geçiyor , sahip olduğu çift nöral işlem motoru mevcut kompleks yapıdaki yapay zeka işlemlerini hızlı bir şekilde gerçekleştiriyor.

Huawei Mate 20 Pro, pek çok etkili bir şekilde yönetiliyor. Yapay Zeka pilini daha etkili bir şekilde kullanarak ve oyunlarda yüksek performans sunuyor.

Yapay Zeka , çekimi işlevini ayarlama ve sahneyi bulma edip özelliğini ayarlama en doğru kare için renk, parlaklık, kontrast gibi ayarları otomatik olarak ayarlıyor. Sadece fotoğraf çekiminde Değil Video çekiminde de yapay zekanın avantajlarından faydalanabilmek mumkun.

Günışığında tüm telefon modelleri bokeh özellikli fotoğraf çekimi yaparken video kaydında bu özelliği göremiyoruz. Mate 20 Pro ise yapay zeka destekli sinema modu videoyu da bokeh efekti uygulayabiliyor. Bokeh efektinin yanı sıra önemli renk ayarları ile videolarınız sinema havası katıyor.

Yapay zeka destekli model oluşturmaözelliği bir oyuncağı veya elinizdeki fiziksel bir nesneyi üç boyutlu bir şekilde tarayıcısı üç boyutlu modellemeyibiliyor. Video kayıtlarınızda bu üç boyutlu model sahneye yerleştirip hareket ettirebiliyorsunuz.

Mate 20 Pro’daki yiyecek hazırlamaözelliği, yiyecek bulma imkanı olan kalori miktarını görüntüleyebiliyoruz. Yiyeceğin ne oldugunu belirliyor gibi gramajını da hesaplıyor. Kalori miktarını, gramına göre hesaplıyor. Elmanın hangisinin kaç kalori olduğunu görebiliyorken.

Sanat eserleri, tabloları, manzaraları ve tarihi yerleri. Kameraya tuttuğunuz bir müşteri e-ticaret mağazasılarınaki listeleyip listelediniz.

Huawei Mate 20 Pro’nun kompleks yapıdaki yapay zeka işlemlerini yapabilmesinde çift nöral işlem motoru bulundu Kirin 980 yonga setinin etkisi büyük.

Verimlilikte artış Mobil yapay zeka donanımlı akıllı telefon, kullanıcıların nasıl düşündüklerini öğrenebiliyor, dinleyebiliyor, okuyabiliyor ve hatta anlayabiliyor. Yapay zeka, kullanıcıların davranışlarını analiz ederek ve ihtiyaçlarını öngörerek, kullanım sırasında eşleşen bilgileri tam da ihtiyaç duyulan zamanda sağlıyor. Veri işleme için sinir ağlarını kullanmak daha verimli bir yöntem sunuyor. Kirin 970, sinir ağı yardımcı işlemcisi ile dört çekirdekli bir Cortex-A73 kümesine göre 50 kat daha iyi enerji verimliliği ve 25 kat daha yüksek performans elde edilmesini sağlıyor. Geleneksel bir algoritma, analiz edilen her görüntüyü bileşenlerine ayırıyor ve bunları filtrelerden geçirerek örüntüler ararken, bunları eşleşme bulunana kadar veri tabanındaki girdilerle karşılaştırıyor. Bu, zahmetli, zaman alıcı ve kaynak-yoğun bir süreci ortaya çıkarıyor. Öte yandan yapay zeka, görüntüleri çok yakın bir şekilde seçebiliyor ve veri merkezindeki bilgilerle tam olarak eşleşmese bile temel özelliklere dayanarak onları bir bütün olarak algılarken, içeriklerini tahmin edebiliyor. Kirin 970 işlemcisi ile donatılmış olan ürünler, en hızlı rakibi olan akıllı telefondan çok daha kısa bir sürede 2 bin görüntüyü tanımlayabiliyor. Yapay zeka ile profesyonel fotoğraflar Huawei’nin yapay zekası, çerçevedeki nesneleri tanıyabiliyor ve çekim parametrelerini ortama uygun olarak ayarlayıp, yeni başlayanlara bile profesyonel kalitede çekim yapma olanağı veriyor. Sinir ağları, otofokus performansını önemli ölçüde geliştiriyor ve nesnenin kısa süre içinde nerede olacağını tahmin edebildiği için hareketli nesnelerin yüksek kaliteli resimlerinin çekilmesini mümkün kılıyor. AI ve NPU kullanımı, büyük bir enerji tasarrufu sağlıyor. AI sayesinde bilgi işlem gücü ile daha iyi sonuçlar elde etmek mümkün olurken, kullanımın analiz edilmesi ve kullanıcı ihtiyaçlarının önceden tahmin edilmesiyle pil ömrü daha iyi yönetilebiliyor.