Huawei Mate 20 Lite hard format atma nasıl yapılır?

0
664
huawei-mate-20-lite-hard-format-atma-nasil-yapilir-1600 x 900 pixel
huawei-mate-20-lite-hard-format-atma-nasil-yapilir-1600 x 900 pixel

Huawei Mate 20 Lite telefonuna nasıl format atılır? sorusunun cevabını sizler için hazırladık. Telefonunuza bu yöntemler ile format atabilirsiniz. Verilen talimatları tek tek uyguladığınızda telefonunuz formatlanmış olacaktır. Telefonunuza hard reset atmak için öncelikle kapatınız.

Huawei Mate 20 Lite telefonuna nasıl format atılır?

1-) Telefonunuzu kapattıktan sonra güç ve ses açma tuşuna aynı anda basılı tutunuz, titreşim ve ekranda “HUAWEI” yazısını bekleyiniz.

2-) Huawei yazısı geldiğinde güç tuşunu bırakınız ancak ses açma tuşuna basmaya devam ediniz.

3-) Daha sonra seçenekli bir ekran gelene kadar ses açma tuşuna basınız ve ekran açılınca ses açma tuşundan da elinizi çekiniz. Bu aşamada telefonunuz farklı seçenek sunuyor size ve bu tercihlerin üzerine ses açma tuşuna basarak gelebiliyorsunuz. İstediğiniz seçeneğin üzerine geldiğinizde ise power (güç) tuşuna basmanız gerekmektedir.

4-) Telefonunuza format atmak için “Wipe data/factory reset” seçeneğinin üzerine ses açma tuşu ile geliniz ve power (güç) tuşu ile onaylayınız.

5-) Tekrar yeni açılan sayfada wipe data/factory reset seçeneğine geliniz, “yes” yazınız ve power (güç) tuşu ile onaylayınız.

6-) Wipe data/factory reset tuşuna ekranından onay veriniz.

7-) Daha sonra seçenekli bir ekran gelecek ve “reboot system now” seçeneğine basınız.

???? Telefonunuz kendini kapatarak format atmaya başlayacaktır.

9-) Telefonunuz açılınca Türkçe dilini seçip ilerleyiniz ve kurulum yapınız.

2- Huawei Mate 20 Lite fabrika ayarlarına döndürme

Huawei Mate 20 Lite telefonunuzu normal reset atmak veya fabrika ayarlarına döndürmek için telefonunuzdan menü kısmından ayarları bulunuz ve giriniz.

1-) Ayarlar menüsü içerisinden sisteme tıklayınız ve sıfırlama seçeneğine tıklayınız.

2-) Gelen seçeneklerde “fabrika verilerine sıfırla” tercihini göreceksiniz, tıklayınız ve “telefonu sıfırlayınız”a tıklayınız. Telefonunuzun işlemi başlayacaktır.

3-) Bekleyiniz ve telefonunuz açılınca tekrar kurulumunu yapınız.

Bu işlemi yaptıktan sonra “Huawei hard reset olmuyor” demeyiniz çünkü hard reset için üstteki işlemi uygulamanız gerekmektedir. İki işlem birbirinden farklıdır.

3- Huawei Y6 2019 fabrika ayarlarına döndürme

Huawei Y6 2019 telefonunuzu fabrika ayarlarına döndürmek için telefonunuzdan menü kısmına giriniz.

1-) “Sistem” kısmına gelip tıklayınız ve “sıfırlama” tercihine tıklayınız.

2-) Daha sonra “tüm ayarları sıfırla” tercihini seçiniz ve açılan sayfada “tüm ayarları sıfırla” butonuna tıklayınız ve bekleyiniz.

Bütün işlemleri yapmadan önce verilerinizi kaydedeceğiniz için başka bir yere kopyalamayı ve mail hesabınızın şifresini unutmayınız.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz