Google Translate yenilendi!

0
284
google-canlı-çeviri-600x300
google-canlı-çeviri-600x300

Google Translate, yeni diller eklemeye devam ediyor. Google ekibi bugün  Translate yeni tasarımını kullanıma sundu. İşte, karşınızda Translate’in yeni arayüzü!

Translate yenilendi! İşte özellikleri

Google, kullanımını daha kolay bir hale getirebilmek amacıyla Google Translate‘in masaüstü sürümünü yeniden tasarladı. Şirket tarafından yapılan açıklama ile birlikte, Google Çeviri yeni arayüz tasarımıyla birlikte artık diğer Google ürünleriyle daha uyumlu hale getirildiği müjdelendi.

Translate yenilendi! İşte özellikleri

Günlük ortalama olarak 143 milyar kelimenin çevrildiği platform, yeni görünümü sayesinde yapmış olduğunuz önemli çevirileri artık rahatlıkla kaydedip düzünlenmesine de imkan tanıyacak.

Translate yenilendi! İşte özellikleri

Bunun haricinde ise şirket birden çok dil konuşan kullanıcılar için çevirilerini tek bir tıklama sırayabilmesine ve gruplayabilmesine de yardımcı olacak.

Translate yenilendi! İşte özellikleri

İlk olarak 2016 yılında Nöral Makine Çeviri teknolojisi ile birlikte oldukça büyük bir yol kat eden Google Çeviri, bu gelişimini yeni tasarımıyla da taçlandırdı.

Çeviri konusunda da bir takım yenilikler sunan Google, kullanıcılara çevirdikleri kelimelerin eş anlamlarının haricinde, artık örnek cümlelere yer verecek.

Böylece kullanıcılar çevirdikleri kelimelerin nasıl ve nerede kullanıldığını rahatlıkla algılayabilecekler.

Minimal tasarım hatlarının hakim olduğu yeni arayüzün haricinde, artık pdf, docx, xls ve doc. gibi bir çok dökümanında platform üzerinden çevrilmesine olanak sağlanacak.  Şimdilik belli başlı bölgelerdeki kullanıcıların erişebildiği yeni arayüz tasarımı birkaç gün içerisinde tüm dünyadaki kullanıcılar için de sunulacağını belirtelim.

Google Translate

Günümüzde Google Translate’in yapabildiklerine bakacak olursak, yazınızı ve sesinizi başka bir dile çeviriyor. Ses çevirisi, sesinizi metne dökdükten sonra çevirisi yapılakk suretiyle karşınıza çıkarılıyor. Daha sonra çeviriyi dilerseniz uygulamaya okutabilirsiniz. Bu yeni özellik ise canlı olarak çeviriyi yapıp tıpkı bir tercüman gibi aynı anda çeviriyor.

Bu özellik Skype tarafından zaten kullanılıyor ama sohbet esnasında. Skype görüşmesi yapıyorsanız canlı çeviriyi bazı diller için kullanmanız mümkün. Google’ın prototip hizmetine baktığımız zaman da ilk etapta bütün dillerde çalışmayacaktır. Zaman içinde diller eklenecektir. Türkçe’nin de sonradan eklenecek dillerden olması söz konusu.

Google’ın canlı çeviri hizmetinin bu sene içinde resmi olarak yayınlanması bekleniyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz