Galaxy S10 daha hızlı şarj desteğine kavuşacak!

0
915
galaxys10-750x43
galaxys10-750x43

Geçtiğimiz haftalarda tanıtımı yapılan yeni Galaxy S10 serisi, farklı tasarımı ve güçlü özellikleri ile dikkatleri çekmeyi başardı. Hızlı şarj konusunda rakiplerinin bir miktar gerisinde kalan Galaxy S10, yeni güncelleme ile aradaki farkı kapatmaya çalışacak. Açıklamalara göre Galaxy S10 hızlı şarj desteğini genişletecek.
Samsung Galaxy S10 hızlı şarj desteğini genişletecek!

Galaxy S10 serisi şu an için kablolu olarak 15W şarj desteğine sahip. Bununla birlikte aynı segmentteki rakip markalar, daha yüksek hızlarda şarj olma imkanına sahip. Samsung Çin Bölgesi Başkanı tarafından yapılan açıklamaya göre, şirket arada bulunan bu farkı kapatmak için yeni bir güncelleme hazırlığı yapıyor.

Galaxy S10 hızlı şarj

Yeni güncellemeyle birlikte Galaxy S10 modelleri 25W hızlı şarj desteğine sahip olacak. Bu destekle birlikte seriye ait modelleri daha hızlı bir şekilde şarj etmeniz mümkün olacak. Ayrıca yeni güncelleme sadece bu desteği de sunmayacak.

Yeni güncellemenin beraberinde getirdiği yeniliklerden birisi de kameraya yönelik olacak. S10 serisinin daha düşük ışıklarda daha kaliteli çekimler yapabilmeleri için kameraya süper gece modu eklenecek. Söz konusu güncellemeler birlikte mi yoksa ayrı ayrı mı gelecek şu an için bilinmiyor.

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, geçtiğimiz aylarda piyasaya sürdüğü Galaxy S10 serisi için 25W hızlı şarj desteği ve süper gece modu içeren bir güncelleme yayınlayacak.

Samsung’un en yeni Galaxy S10 serisi akıllı telefonları yakında 25W hızlı şarj desteği alacak. Bu açıklamalar, ülkede düzenlenen son basın toplantısında Samsung Büyük Çin Bölgesi Başkanı tarafından açıklandı. Şu anda, Galaxy S10 , Galaxy S10 Plus ve Galaxy S10e modelleri yalnızca 15W’a kadar kablolu hızlı şarjı destekliyor. 25W’lık hızlı şarjın yanı sıra, üç Galaxy S10 cihaz da düşük ışıkta daha iyi fotoğraf çekimi için yeni bir süper gece modu alacak.
Ayrı şarj cihazı gerektirecek

Yeni yazılım güncellemesi kullanıma sunulduktan sonra, Galaxy S10 serisi akıllı telefonların şarj edilmesi daha az zaman alacak. Aslında daha hızlı şarj özelliğini kullanmak için, kullanıcılar, telefonlarla birlikte verilen şarj cihazı yalnızca 15W’a kadar şarjı desteklediğinden ayrı bir güç adaptörü satın almak zorunda kalacaklar.

25W Süper Hızlı şarja ek olarak, Samsung’un Galaxy S10 serisine Süper Gece Modu getirmeye çalıştığı söyleniyor. Ancak, bu özelliğin 25W hızlı şarj etmeyi sağlayacak aynı güncellemenin bir parçası olup olmadığı açık değil. Güncellemelerin Nisan ayında kullanıcılara sunulmaya başlanacağı da belirtmeden geçmeyelim.

Ancak güncellemelerin Nisan ayı içerisinde kullanıcılara sunulacağını belirtelim. Bununla birlikte yeni 25W hızlı şarj desteğinden faydalanabilmek için, kutudan çıkan şarj adaptöründen farklı bir adaptör almanız gerekmekte.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz