Galaxy A51 5G, Wi-Fi Sertifikasında Ortaya Çıktı

0
164
galaxy-a51-5g-wi-fi-sertifikasinda-ortaya-cikti-1198 x 668 pixel
galaxy-a51-5g-wi-fi-sertifikasinda-ortaya-cikti-1198 x 668 pixel

Samsung, Galaxy A51 modelini Aralık 2019’da piyasaya sürmüştü. Ancak bu model görünüşe bakılırsa 5G teknolojisinin eklenmesiyle birlikte yeniden piyasada yerini alacak.

Geçtiğimiz günlerde Galaxy A51 5G versiyonunun sahip olabileceği bir kimlik kodu ortaya çıkmıştı. Wi-Fi Alliance ise böyle bir telefonun varlığını onayladı. Sertifikasyon süreci genellikle bir telefon duyurusundan kısa bir süre önce gerçekleştiğinden, Galaxy A51 5G modelini çok yakında görmemiz mümkün.

Şimdiye kadar gelen bilgilere bakılırsa 5G varyantının ön kısım tasarımında bir değişiklik bulunmuyor ancak telefonun arka bölümünde farklılıklar mevcut. Ayrıca telefonun çerçevesi de plastik değil, metal malzeme ile tasarlanabilir.

Galaxy A serisi, Samsung’un en uygun fiyatlı akıllı telefonlarına ev sahipliği yapıyor. Bu nedenle yeni 5G destekli telefon muhtemelen Galaxy S20 serisine göre çok daha uygun fiyatlı olacak. Ürün sınıfına baktığımızda Galaxy A90 5G’den bile daha uygun fiyatlı olması gerekiyor.

Xiaomi ise yakın zaman önce uygun fiyatıyla ön plana çıkan 5G destekli Xiaomi Mi 10 Lite modelini tanıtmıştı.

Koronavirüs pandemisi, mobil teknoloji dünyasını da büyük ölçüde olumsuz etkiledi. Bu bağlamda birçok organizasyon ve ürün duyurusu iptal edildi, ertelendi veya çevrimiçi yapıldı. Bu sebeple Samsung’un Galaxy A51 5G için nasıl bir yol izleyeceğini önümüzdeki günlerde göreceğiz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz