Galaxy A10 performans testinde görüntülendi!

0
158

’un duyurusunu gerçekleştirdiği  M serisinin haricinde yeni modelleri üzerindeki çalışmaları devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan Galaxy A20 ve A30’un haricinde bu defa da Galaxy A10 performans testinde ortaya çıktı.Samsung̵;un test alanı olan Galaxy A serisi, uzun zamandır beklenen ama bir türlü gerçek olmayan bu özelliği ̵;dan önce sunabilir!

nasıl olacak?

Samsung Galaxy S10 serisiyle tüm gözleri üzerine toplamışken diğer taraftan orta ve giriş seviye modelleri üzerindeki çalışmaları da devam ediyor. Galaxy Mserisinin resmi tanıtımını gerçekleştiren marka diğer taraftan Galaxy A serisinin yeni üyeleri üzerindeki çalışmalarına devam ediyor.

Galaxy A10, yeni iddiaya göre Samsung’un ekran altı parmak izi tarayıcısıkullandığı ilk telefon olacak.

SlashGear’a göre Güney Koreli dev, Ekran Altı Parmak İzi Tarayıcısı (UDFS) teknolojisini A serisi telefonlarından Galaxy A10’a ilave edecek. Böylece Samsung, telefon piyasasında birinciliğe doğru ilerleyen Huawei’nin gerisinde kalmamak için önemli bir adım atmış olacak.

Samsung, orta seviye Galaxy A serisini yeni özellikler için test alanı olarak kullanıyor. Örneğin delikli ekran, ilk olarak Galaxy A8s’e eklenmiş, dört kamera ise Galaxy A9’da denenmişti. Bu yüzden Galaxy A10’un ekran altı parmak izi tarayıcısıyla gelmesi mantıklı görünüyor.

Galaxy A30 ve Galaxy A20 modelleri geçtiğimiz günlerde ortaya çıkarken bu defa ise Galaxy A10 benchmark kriter testinde kameralara yakalandı. Samsung SM-A105F model numaralı akıllı telefon, Samsung’un 1.35 GHz hızındaki Exynos 7885 işlemci ile çalışıyor.

Samsung Galaxy A9 hangi detaylara sahip? Cihaza olarak baktığımız zaman karşımıza ilk olarak 2.2 GHz hızında çalışan Snapdragon 660 işlemci ve 6 GB RAM çıkıyor. Dahili depolaması 128 GB olan ve microSD desteği (512 GB’a kadar) bulunan cihaz, 3.800 mAh kapasitesinde pile sahip. Bu pil USB-C üzerinden adaptif hızlı şarj (Değişken değil daha güvenli stabil akım) edilebiliyor. 6,3 inç 80×2220 piksel Super AMOLED Infinity Display ekranı bulunan Samsung Galaxy A9, kutusundan  8.0 Oreo ile çıkıyor. Modelin arkasında dörtlü kamera sistemi yer alıyor.

2 GB RAM’ın yer aldığı görülen akıllı telefonda Android 9.0 Pie işletim sistemi yer alacak. Samsung yeni modelinin fiyatı ve ne zaman resmiyet kazanacağı ise şu an için bilinmiyor.