Facebook’tan iPhone kullanıcılarına küçük bir jest

0
291

’tan iPhone kullanıcılarına küçük bir jest

Facebook , düşük seviye donanıma sahip cihazlarına yönelik olarak geliştirilen bir Facebook uygulaması. Bugün milyonlarca kullanıcısı, dev sosyal ağını Facebook uygulaması aracılığı ile kullanıyor.

Şimdi ise 9to5Mac, Facebook’un için bir üzerinde çalıştığını raporladı. Standart Facebook uygulamasının daha hafif bir versiyonu olacak bu uygulama, işletim sistemine sahip cihazlarda sadece 5 MB yer kaplayacak.

Uygulamanın aynı zamanda yeni amiral gemilerinde bulunan A11 ve A12 gibi oldukça güçlü işlemcileri bulundurmayan eski akıllı telefonları için optimize edildiği belirtiliyor.

Facebook’tan iPhone kıyağı!

, bunun yanında daha az mobil veri ve şarj harcamaya yönelik olarak geliştiriliyor.

Şimdilik Facebook Lite, eski ve yavaş Android cihazların sayıca üstün olduğu ABD dışında bulunan gelişmemiş ve gelişmekte olan ülke pazarlarında kullanılabiliyor. Facebook ayrıca ABD’deki Android telefonlara yönelik Facebook Lite uygulamasını da test aşamasında tutuyor.

Facebook Lite’ın iOS versiyonu ilk olarak Türkiye’de bulunan tarafından keşfedildi. Uygulama görünüşe bakılırsa ilk olarak ülkemizde kullanıma girecek ve henüz ABD’de kullanıma girmiş değil.