4 kameralı Huawei P30 Pro ortaya çıktı!

0
225


Son yıllarda altına imzasını attığı başarılı işlerle adından söz ettiren Promodeliyle karşımıza çıktı. Mate 20 Pro ile tüm gözleri üzerine toplayan ’nin bakalım P30 Pro modeli nasıl görünüyor?

İşte !

2018 yılını 200 milyon sevkiyat ile bitirenHuawei Mate 20 ailesiyle akıllı telefon piyasasında oldukça dikkat çekti. P20 Pro ile ilk defa 3 arka kamera kullanan marka şimdi ise P30 Pro ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

Her modelde daha da ileriye gideceğini geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklamada ifade eden marka, P30 Pro modelinde 4 arka kameraya yer verdiğini görüyoruz. Tasarım olarak P20 Pro modeliyle benzerliklere sahip olan akıllı telefon, dikey olarak konumlandırılmış kamera sistemine sahip.

En üstte diğerlerinden farklı olduğu görülen bir lense sahip olan model, onun altında LED flaşve sensörlere altında iki lens daha konumlandırmış. 4. lens ise P20 Promodelinde olduğu gibi bağımsız bir şekilde diğer 3 kameranın altındaki yerini almış.

Ön yüzüne baktığımızda ise son derece ince çerçeveler dikkat çekerken Essential Phonemodelindeki benzer, oldukça küçük bir kamera çentiği yer alıyor. Ayrıca herhangi bir parmak izi sensörünün görünmediği modelde yüksek ihtimalle ekrandan parmak izi okuma yer alacak.

Ancak ön yüzde yer alan tek kamera ile gelişmiş yüz tanıma özelliklerinin yer alması pek olası gözükmüyor. Bakalım Huawei P30 Pro modelinde bizlere neler sunacak?