30 Bini Aşkın PUBG Oyuncusu Banlandı

0
227

Corp tarafından açıklanan bilgilere göre 30 binden fazla oyuncu banlandı. Şirket, oyuncuların büyük kısmının hile kullanımından ötürü banlandığını duyurdu.

Son zamanlarda bazı sıkıntılar yaşamasına rağmen hala en popüler oyunlardan birisi olan PUBG, oyuncu topluluğunda kapsamlı bir hile temizliği gerçekleştirdi. tarafından paylaşılan bilgilere göre Perşembe günü 30 bini aşkın oyuncu ban çekicinin hedefi oldu. Şirket, birçok farklı nedenden ötürü oyuncuların banlandığını ancak öne çıkan nedenin  içerisinde hile kullanmak olduğunu duyurdu.

Paylaşılan bilgilere göre en sık kullanılan hilelerden birisi Radar Hacking. İsminden de anlaşılabildiği gibi oyun içerisindeki harita üzerinden oyuncu konumlarının net bir şekilde görülebilmesine olanak sunan Radar Hacking, şirketin yaptığı açıklamaya göre Avrupa ve Kuzey Amerika’da düzenlenen bazı turnuvalarda bile kullanılmış. Şirket, turnuvalarda bu hileyi kullanan oyuncuların da tespit edildiğini ve cezalandırıldığını belirtti.

Günümüzün en popüler oyunlarından birisi olan PUBG, radar hack kullanan 30 bini aşkın oyuncusunu oyundan banladı. Geliştiricisi PUBG Corp. tarafından verilen bilgilere göre 30 binden fazla oyuncunun hile yaptıkları için PUBG’den banlandıklarını duyurdu. Son zamanlarda yaşadığı bazı sorunlar olsada halen en popüler Battle Royale oyunu nitekim PUBG’dir. PUBG Corp, geçtiğimiz günlerde kapsamlı bir hile temizliği gerçekleştirdi. PUBG Corp doğrulusunda paylaşılan verilere göre Perşembe günü 30 bini aşkın oyuncu ban yemenin ana amacı oldu. Şirket, çoğu değişik sebepten dolayı oyuncuların banlandığını fakat öne çıkan nedenin oyun ortamında hile kullanmak olduğunu söyledi.